Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Jedyne takie ferie w mieście !

W związku z dużym zainteresowaniem feriami, niestety nie ma już wolnych miejsc

Program

jazda konna

woltyżerka

lekcje o koniu

zajęcia w stajni

zajęcia z psami

gry i zabawy

zajęcia z pierwszej pomocy

warsztaty ekologiczne

zajęcia plastyczne

śniadania i obiady

Podczas pięciodniowych turnusów uczestnicy poznają codzienne życie stajni, nauczą się czyścić oraz siodłać konie a także poznają podstawy jeździectwa. Codzienne jazdy konne wzbogacone są o zajęcia z woltyżerki, które poprawiają koordynację ruchową i ogólną sprawność fizyczną. Oprócz zajęć w stajni i jazd, dzieci podczas lekcji o koniu dowiadują się wielu ciekawostek na temat ras, budowy anatomicznej i zachowania tych zwierząt, np. jak konie widzą lub co pokazują za pomocą ruchu uszu.

Konie to nie jedyne zwierzęta, z którymi dzieci będą miały styczność podczas ferii. Zaplanowaliśmy również zajęcia z psami, które poprowadzi behawiorysta zwierzęcy. Podczas warsztatów dzieci nauczą się rozpoznawać potrzeby i zachowania psów, rozumieć tzw. „psi język”. Poznają techniki odpowiedniego zachowania w obecności obcych psów lub w trudnych sytuacjach, np. w przypadku spotkania z agresywnym psem.

Dzieci będą uczestniczyły także w zajęciach pierwszej pomocy. Nauczą się podczas nich podstaw pierwszej pomocy oraz jak postepować w sytuacjach niebezpiecznych. Przećwiczą resuscytację na specjalnych fantomach oraz dowiedzą się jak zachować się gdy ktoś potrzebuje pomocy.

Po raz pierwszy w programie znajdą się także warsztaty ekologiczne, podczas których będą poruszane tematy dotyczące edukacji ekologicznej i ochrony środowiska. Zajęcia mają na celu podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych poprzez promowanie zasad zrównoważonego rozwoju od najmłodszych lat.

Nie zabraknie też swobodnej, dziecięcej zabawy. W planach przewidziane gry i zabawy oraz zajęcia plastyczne.

 

Terminy:

1.turnus 10-14 lutego

2.turnus: 17-21 lutego

 

Cena: 650 zł za 1 turnus

przy zapisie na dwa turnusy zniżka 10% od całości

w każdym turnusie grupa będzie liczyła maksymalnie 30 dzieci

zapraszamy wszystkich bez względu na umiejętności jeździeckie

 

ZAPISY

 

Warunki:

1.Wiek uczestnika od 7 (ukończony 7 rok życia) do 12 lat.

2.Wniesienie opłaty za uczestnictwo w półkoloniach.

3.Dostarczenie wypełnionej karty półkolonii na 7 dni przed rozpoczęciem turnusu.

4.W przypadku choroby i konieczności wycofania uczestnika z półkolonii dokonujemy zwrotu 80% opłaty w przypadku okazania zaświadczenia lekarskiego, przedłożonego najpóźniej w pierwszym dniu turnusu. W pozostałych przypadkach wniesiona wcześniej oplata nie podlega zwrotowi.

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl