Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Dzień Otwarty Rekreacji Jeździeckiej

Wydarzenie odbędzie się na padoku zielonym oraz placu zewnętrznym tuż obok dużej hali jeździeckiej. 10:00 - 18:00.

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie promujące działalność Wyższej Szkółki Jazdy - Partynice. Program składa się z dwóch części: zawodów jeździeckich, które odbędą się na placu zewnętrznym oraz strefy pokazów warsztatów i wystawców na padoku zielonym.

Program

10:00
przez cały dzień

Strefa wystawców (Cosinus, Lelenfant - Fundacja Przyjaźń Sztuka, Lindenwood, Acteam, Dagart, Festivo, Cząstka Ciebie, Zmalujmy coś razem, Dagart, Working Equitation, Wyższa Szkółka Jazdy Partynice) oraz foodtrucki

10:00

konkurs drągi

10:40

konkurs krzyżaki kuce

12:00
do 18:00

przejażdżki na kucykach

12:40

konkurs krzyżaki konie

13:30

Trening funkcjonalny z Acteam

14:30

sztafeta grupa sportowa

15:00

pokaz straży miejskiej

15:10

pokaz woltyżerki

15:40

konkurs working equitation

16:00
zapisy online

zwiedzanie stajni z przewodnikiem

17:00
zapisy online

zwiedzanie stajni z przewodnikiem

17:00

pokaz working equitation + końskie sztuczki

17:30

zawody hobby horse

Stoisko WSJP (12:00-18:00):
– Strefa przejażdżek na kucykach od 3 roku życia. Płatne 20 zł.

Stoisko WTWK (11:00-18:00)
– Informacje na temat Wyższej szkółki jeździeckiej Partynice, o ofercie, oraz instrukcje w jaki sposób zapisać się na zajęcia. Quiz z wiedzy o koniach z nagrodami z różnymi poziomami trudności.

Stoisko Working Equitation (11:00-18:00)
– Odzież jeździecka dedykowana dyscyplinie Working Equitation, oraz sprzęt jeździecki prosto z Portugalii. Informacje na temat Working Equitation oraz w jaki sposób zapisać się na zajęcia.

Stoisko Cosinus (12:00-16:00)
– pokazy Mistrzów Florystyki, hasło na pokaz florystyczny mistrzów to “Kwiatowe Mindfulness”, oprócz tego nasi słuchacze florystyki będą również wykonywali pokazy swoich prac.

Stoisko Festivo (10:00-18:00)
– Festivo zajmuje się sprzedażą balonów na hel, głównie na festynach sprzedaje bajkowe balony figurki dla dzieci,poza tym dekoracje sal i imprez okolicznościowych. W asortymencie posiadamy również różne świecidełka dla dzieci typu uszka,korony,opaski świecące,rozdzki świecące itp.

Lindenwood (11:00-18:00)
– Strefa zawiera wykładzinę, na której znajdują się klocki ( ok. 10 tys), blaty do budowania, instrukcje. Malowanie buziek, tatuaże brokatowe lub modelowanie balonów.
Warsztaty Hobby Horse, na których dzieci mogłyby stworzyć własnego hobby horse’a (cena – 20zł)

Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja (Lelenfant) (12:00-17:00)
– Kolorowe Skrzydła Smoka – wielkoformatowe warsztaty artystyczne. Pracujemy z alegorią smoka jako potężnej istoty niosącej mądrość, wytrwałość, regenerację i siłę. W okresie wiosny smok daje pomyślność na owe początki niosąc na skrzydłach niekończąca się kreatywność oraz siłę duchowa i fizyczną. Będziemy tworzyć wielkoformatowe skrzydła smoka – flagi w technice Tie Dye. Jest to to kolejny etap stworzenia całej postaci do parady Lelenfant. Skrzydła już same w sobie będą mogły być zaanimowane w ruchu jako korowód.
Warsztaty dla dzieci 6-12 lat, odbędą się w 3 blokach o pełnej godzinie i potrwają 50 minut każdy (13:00; 14:00; 15:00).
1. Własnoręczne tworzenie kolorowych koszulek. Zapraszamy wszystkich z własnymi koszulkami, chustami, apaszkami, etc. Do wspólnego stworzenia na nich wyjątkowych kolorowych wzorów.
2. Warsztaty dla dzieci 6-15 lat, odbędą się w 2 blokach o pełnej godzinie i potrwają 50 minut każdy (12:00; 16:00); należy przynieść własną koszulkę lub inny materiał do pomalowania.
3. Warsztaty plastyczne i animacyjne dla dzieci w wieku 4-8 lat.

Dagart (11:00-18:00)
sprzedaż Hobby horse oraz akcesoriów dla Hobby horse.

Fundacja Cząstka Ciebie (11:00 – 18:00)
– malowanie buziek
– brokatowe tatuaże
– kolorowe warkoczyki
– kolorowanki
– loteria z upominkami
– kiermasz książek/zabawek dla dzieci

Zmalujmy Coś Razem
Warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych. Każdy uczestnik miałby okazję zmalować swój kubek, miskę, talerz lub workoplecak. Razem wyruszymy w podróż do artystycznego świata i wyzwolimy w sobie twórcę ;). W warsztatach mogą wziąć udział wszyscy chętni – cena 35zł/os.

Acteam (13:30)
trening funkcjonalny na świeżym powietrzu. Zapraszamy na trening prozdrowotny na torze wyścigów konnych Partynice. Warsztaty poprowadzi @Acteam Marcin Wroński – od 30 lat związany z aktywnością i sportem, pierwszy certyfikowany instruktor International Nordic Walking Association (INWA) na terenie Wrocławia. Pokażemy Wam, że ruch to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim przyjemność, dobra zabawa i inwestycja w przyszłość.
Nigdy nie jest za późno na to, by zacząć się ruszać. Odkryj z nami radość
z aktywności fizycznej. Trenuj na wyścigach!

RubyHipoteraphy
Podczas otwartego dnia rekreacji, Ruby Hippotherapy zaprasza na spotkanie z hipoterapeutami. Będziemy rozmawiać o hipoterapii, o tym co dokładnie robimy, o potrzebach dzieci i o tym, dlaczego te konie są takie ważne. Widzimy się w najbliższą sobotę o 15.30

POKAZY:

15:00 – pokaz Straży Miejskiej
Gra w konną piłkę nożną, przejazd przez ścianę, pokaz opanowania i odwagi.

15:10 – pokaz woltyżerki sportowej
Zapraszamy na pokaz woltyżerki sportowej podczas Święta Rekreacji Jeździeckiej na Partynicach w wykonaniu Vault.on – Partynice.
Woltyżerka to trening artystyczny z elementami akrobatyki, gimnastyki oraz tańca na stępującym lub galopującym koniu. To chyba najbardziej spektakularna, widowiskowa dyscyplina jeździecka!

Lonżująca Dominika Osadców-Będkowska

Zawodniczki w składzie:
Layla Orzechowska
Anna Baj
Hanna Podkańska
Ada Miski
Eliza Kubiaczyk
Michalina Deko
zaprezentują się na koniu Nefryt, ulubieńcu wszystkich woltyżerskich dzieci, nazywanym pieszczotliwie Bułek

17:00 – pokaz Working Equitation
Dołącz do nas w Dniu Otwartym Rekreacji Jeździeckiej na Partynicach, gdzie o godzinie 17:00 odbędzie się ekscytujący pokaz Working Equitation Polska!
Working Equitation to fascynująca dyscyplina, która łączy w sobie elementy pracy w terenie, precyzji oraz elegancji. Podziwiaj mistrzowskie umiejętności jeźdźców i ich partnerów – wspaniałych koni, podczas widowiskowego pokazu.
Nie przegap okazji, by zobaczyć to niezwykłe widowisko. Baw się razem z nami wśród wyjątkowej atmosfery jeździeckiego świata.
Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl