Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

CDI3* Wrocław – Zawody ujeżdżeniowe

Wstęp wolny

Wstęp wolny

Zapraszamy w dniach 22-24 marca. Zawody odbędą się na terenie dużej hali jeździeckiej WTWK-Partynice.

Już jutro (piątek 22 marca) na wrocławskich Partynicach wystartują Międzynarodowe Zawody w Ujeżdżeniu – CDI3* Wrocław. Na czworoboku zobaczymy sześćdziesiąt par z dziesięciu krajów, w tym czołowe pary z Polski. Nasi seniorzy rywalizować będą w konkursach Grand Prix o miejsca w drużynie olimpijskiej, która w sierpniu reprezentować będzie Polskę w Paryżu. Konkurs Grand Prix, do którego zgłosiło się aż dwadzieścia dwie pary, odbędzie się w piątek 22 marca o 15:30, Grand Prix Special w sobotę o 12:00, a Grand Prix Freestyle także w sobotę o 15:30. Wstęp wolny.

Oprócz zawodników z Australii, Belgii, Czech, Finlandii, Portugalii, Niderlandów, Niemiec, Ukrainy i Włoch zobaczymy niemal całą polskę czołówkę. Wśród zgłoszonych par najbardziej utytułowaną zawodniczką jest Australijka Kristy Oatley, która do Wrocławia przyjechała z dwoma końmi Huanem i Rosenlorebeer. W ekipie polskiej między innymi Żaneta Skowrońska-Kozubik, Aleksandra Szulc i Susanne Krohn, które w tym roku osiągały najlepsze wyniki w Grand Prix. Po raz pierwszy w barwach naszego kraju zawodniczka litewskiego pochodzenia Sandra Sysojeva na zjawiskowej klaczy Maxima Bella, nie zabraknie też amazonek z Dolnego Śląska – w Grand Prix Zobaczymy Aleksandrę Popławską i Karolinę Mazurek.

 

Międzynarodowe Zawody w Ujeżdżeniu CDI3*
22-24 marca (pt-niedz)
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2
Zawody odbędą się na terenie hali jeździeckiej
Wstęp wolny

 

 

Ujeżdżenie, dresaż (z fr. dressage, tresura) – olimpijska konkurencja jeździectwa wspierana przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). W nowoczesnym ujeżdżeniu jeździec i koń wykonują serię określonych wcześniej ruchów, zwanych figurami, na czworokątnej arenie, zwanej czworobokiem. Znajomość podstaw tej dyscypliny jest konieczna przy uprawianiu innych dyscyplin jeździeckich, na przykład skoków. Ujeżdżenie jest też jedną z trzech prób, jakie obejmuje wszechstronny konkurs konia wierzchowego.

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl