Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Aktywnie na wyścigach

piknik rekreacyjno-biegowy

Wstęp wolny

Zmiana terminu wydarzenia, impreza przeniesiona z 26.09 na 03.10

Zapraszamy na piknik rekreacyjno-biegowy promujący aktywny tryb życia. Do udziału zapraszamy wszystkich ceniących sobie zdrowy wypoczynek. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji, pokazów i konkursów. Wydarzenie ma charakter otwarty - wstęp wolny. Nie ma potrzeby wcześniejszych zapisów do biegów, na miejscu w namiocie organizatora do pobrania będą numery startowe wraz z pakietami.

Biegi dla malucha i dla dorosłych, warsztaty zumby, jogi, pokazy woltyżerki, straży miejskiej, wyścig z koniem, ognisko i wieczorny koncert to najważniejsze, ale nie jedyne, punkty programu pikniku „Aktywnie na wyścigach”, który w najbliższą sobotę, 3 października, odbędzie się na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice. Organizatorzy – WTWK Partynice i Babie Lato Partynice – zapraszają wszystkich ceniących aktywny tryb życia i zdrowy wypoczynek. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do godz. 20:00. Udział we wszystkich punktach programu jest bezpłatny.

 

Biegi na 200 metrów (dla malucha) oraz na dystansie 5 km (dla dorosłych) to najważniejsze punkty pikniku rekreacyjno-biegowego na wrocławskich Partynicach. Uczestnicy rywalizować będą na ścieżce pieszo-biegowej wokół toru wyścigów konnych. Każdy z biegów poprzedzony będzie wspólną rozgrzewką prowadzoną przez Rafała Kazimierza – instruktora z wrocławskiej grupy biegowej NOA. Udział w biegach jest bezpłatny, każdy może wziąć w nich udział, nie obowiązują wcześniejsze zapisy, wystarczy przyjść na piknik i pobrać numer startowy.
Organizatorzy przygotowali jeszcze jedną atrakcję biegową – wyścig z koniem !
Najodważniejsi biegacze będą mogli spróbować swoich sił ścigając się z koniem dosiadanym przez  strażnika miejskiego na murawie toru wyścigowego. Wyścig odbędzie się na krótkim dystansie, umożliwiającym zaciętą rywalizację.

W sobotę na Partynicach nie tylko biegacze znajdą dla siebie coś interesującego, organizatorzy zadbali również o atrakcje towarzyszące. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w pokazowych warsztatach jogi, zumby oraz w kursie pierwszej pomocy prowadzonym przez oddział Straży Miejskiej. Najmłodsi będą mogli skorzystać z bezpłatnych jazd na kucykach.
Organizatorzy przygotowali również mobilne punkty do głosowania na projekty zgłoszone do tegorocznego WBO. Wśród nich znalazł się projekt oświetlenia ścieżki pieszo-biegowej, na której będą rywalizować biegacze, więc ci którzy jeszcze nie zagłosowali, będą mogli to zrobić na Partynicach.

Przez cały dzień działać będzie strefa zdrowia, w której uczestnicy będą mogli liczyć na bezpłatne konsultacje z dietetykami, trenerami oraz fizjoterapeutami, pomiary składu ciała i masaże.
Dla najmłodszych uczestników pikniku animatorzy przygotowali zestaw ciekawych zabaw i konkursów
Jako że październikowe wieczory nie należą do najcieplejszych, o godz. 18:00 zapłonie ognisko, przy którym będzie można się ogrzać i upiec kiełbaskę. Natomiast finałem pikniku będzie koncert Oli Turoń i Macieja Knopa – artyści zaprezentują repertuar muzyczny z pogranicza soul, jazz i muzyki popularnej w przygotowanych na duet aranżacjach.

Poniżej przedstawiamy orientacyjny program dnia (godziny mogą jeszcze ulec zmianie).

11:00 – otwarcie wydarzenia
11:20 – zumba
11:40 – kurs mały ratownik
12:10 – pokaz woltyżerki
12:25 – rozgrzewka przed biegiem malucha (prowadzi Rafał Kazimierz z NOA)
12:35 – bieg malucha
12:45 – wręczenie upominków uczestnikom biegu malucha, pamiątkowe zdjęcia na podium
13:10 – joga
13:30 – konkurs trenerów z grupy N11
13:45 – pokaz straży miejskiej
14:20 – wyścig z koniem
14:35 – rozgrzewka przed biegiem dorosłych (prowadzi Rafał Kazimierz z NOA)
15:00 – bieg na dystansie 5 km (2 okrążenia)
15:45 – dekoracja uczestników biegu

Oprowadzanki na kucykach:
12:00 – 14:00
15:00 – 17:00

11:00 – 18:00 – animacje dla dzieci
11:00 – 18:00 – strefy aktywności: pomiary składu ciała, masaże, konsultacje fizjoterapeutów,
11:00 – 18:00 – punkty do głosowania na partynickie projekty WBO 2020: nr 11 i nr 272
18:00 – ognisko i koncert w Babie Lato Partynice

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku „Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku „Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku „Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku „Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Gdybyście przyjechali do nas rowerami – tak, mamy stojaki na rowery.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl