Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Aktywnie na wyścigach

piknik rekreacyjno-biegowy

Wstęp wolny

Zmiana terminu wydarzenia, impreza przeniesiona z 26.09 na 03.10

Zapraszamy na piknik rekreacyjno-biegowy promujący aktywny tryb życia. Do udziału zapraszamy wszystkich ceniących sobie zdrowy wypoczynek. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji, pokazów i konkursów. Wydarzenie ma charakter otwarty - wstęp wolny. Nie ma potrzeby wcześniejszych zapisów do biegów, na miejscu w namiocie organizatora do pobrania będą numery startowe wraz z pakietami.

Biegi dla malucha i dla dorosłych, warsztaty zumby, jogi, pokazy woltyżerki, straży miejskiej, wyścig z koniem, ognisko i wieczorny koncert to najważniejsze, ale nie jedyne, punkty programu pikniku „Aktywnie na wyścigach”, który w najbliższą sobotę, 3 października, odbędzie się na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice. Organizatorzy – WTWK Partynice i Babie Lato Partynice – zapraszają wszystkich ceniących aktywny tryb życia i zdrowy wypoczynek. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do godz. 20:00. Udział we wszystkich punktach programu jest bezpłatny.

 

Biegi na 200 metrów (dla malucha) oraz na dystansie 5 km (dla dorosłych) to najważniejsze punkty pikniku rekreacyjno-biegowego na wrocławskich Partynicach. Uczestnicy rywalizować będą na ścieżce pieszo-biegowej wokół toru wyścigów konnych. Każdy z biegów poprzedzony będzie wspólną rozgrzewką prowadzoną przez Rafała Kazimierza – instruktora z wrocławskiej grupy biegowej NOA. Udział w biegach jest bezpłatny, każdy może wziąć w nich udział, nie obowiązują wcześniejsze zapisy, wystarczy przyjść na piknik i pobrać numer startowy.
Organizatorzy przygotowali jeszcze jedną atrakcję biegową – wyścig z koniem !
Najodważniejsi biegacze będą mogli spróbować swoich sił ścigając się z koniem dosiadanym przez  strażnika miejskiego na murawie toru wyścigowego. Wyścig odbędzie się na krótkim dystansie, umożliwiającym zaciętą rywalizację.

W sobotę na Partynicach nie tylko biegacze znajdą dla siebie coś interesującego, organizatorzy zadbali również o atrakcje towarzyszące. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w pokazowych warsztatach jogi, zumby oraz w kursie pierwszej pomocy prowadzonym przez oddział Straży Miejskiej. Najmłodsi będą mogli skorzystać z bezpłatnych jazd na kucykach.
Organizatorzy przygotowali również mobilne punkty do głosowania na projekty zgłoszone do tegorocznego WBO. Wśród nich znalazł się projekt oświetlenia ścieżki pieszo-biegowej, na której będą rywalizować biegacze, więc ci którzy jeszcze nie zagłosowali, będą mogli to zrobić na Partynicach.

Przez cały dzień działać będzie strefa zdrowia, w której uczestnicy będą mogli liczyć na bezpłatne konsultacje z dietetykami, trenerami oraz fizjoterapeutami, pomiary składu ciała i masaże.
Dla najmłodszych uczestników pikniku animatorzy przygotowali zestaw ciekawych zabaw i konkursów
Jako że październikowe wieczory nie należą do najcieplejszych, o godz. 18:00 zapłonie ognisko, przy którym będzie można się ogrzać i upiec kiełbaskę. Natomiast finałem pikniku będzie koncert Oli Turoń i Macieja Knopa – artyści zaprezentują repertuar muzyczny z pogranicza soul, jazz i muzyki popularnej w przygotowanych na duet aranżacjach.

Poniżej przedstawiamy orientacyjny program dnia (godziny mogą jeszcze ulec zmianie).

11:00 – otwarcie wydarzenia
11:20 – zumba
11:40 – kurs mały ratownik
12:10 – pokaz woltyżerki
12:25 – rozgrzewka przed biegiem malucha (prowadzi Rafał Kazimierz z NOA)
12:35 – bieg malucha
12:45 – wręczenie upominków uczestnikom biegu malucha, pamiątkowe zdjęcia na podium
13:10 – joga
13:30 – konkurs trenerów z grupy N11
13:45 – pokaz straży miejskiej
14:20 – wyścig z koniem
14:35 – rozgrzewka przed biegiem dorosłych (prowadzi Rafał Kazimierz z NOA)
15:00 – bieg na dystansie 5 km (2 okrążenia)
15:45 – dekoracja uczestników biegu

Oprowadzanki na kucykach:
12:00 – 14:00
15:00 – 17:00

11:00 – 18:00 – animacje dla dzieci
11:00 – 18:00 – strefy aktywności: pomiary składu ciała, masaże, konsultacje fizjoterapeutów,
11:00 – 18:00 – punkty do głosowania na partynickie projekty WBO 2020: nr 11 i nr 272
18:00 – ognisko i koncert w Babie Lato Partynice

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl