Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Wstęp wolny

Folbluty, araby oraz … zabytkowe samochody na 9 dniu wyścigowym sezonu w najbliższą niedzielę na Partynicach.

W najbliższą niedzielę 18 sierpnia na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice czeka nas kolejny dzień z końską dawką emocji. W 9 mityngu sezonu zaprezentują się konie pełnej krwi angielskiej oraz czystej krwi arabskiej, które pobiegną na dystansach płaskich od 1400 metrów do 2200 metrów. Wyścigowa niedziela na Partynicach odbywa się pod hasłem „Motoclassic Wrocław”, z tej okazji publiczność odwiedzająca tor wyścigów będzie miała okazję obejrzeć ponad 50 zabytkowych pojazdów z lat 1886 – 1990, które pojawią się na terenie kompleksu. Na terenach zielonych pomiędzy trybunami ponownie pojawi się strefa chillout organizowana przez jednego ze sponsorów – Rafin Developer. Dla najmłodszych dzieci (od 4-12 lat) Rafin przygotuje tam konkurs, który rozpocznie się chwilę po godzinie 15:00. Sponsorem sezonu 2019 na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych - Partynice jest Port Lotniczy Wrocław, a partnerem sezonu wyścigowego - Lotto.

Program

14:30

konie pierwszej gonitwy w padoku

15:00

Gonitwa dla 2-letnich koni II grupy. Dystans 1400m

15:30

Gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy. Dystans 1600m

16:15

Gonitwa pod patronatem LOTTO Międzynarodowa gonitwa eksterierowa* dla 3-letnich klaczy czystej krwi arabskiej II grupy. Dystans 2200.

16:45

Nagroda SK Wiśnicz Międzynarodowa gonitwa eksterierowa* dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej I grupy. Dystans 2200m.

17:20

Gonitwa dla 3-letnich i starszych koni wyłącznie IV grupy. Dystans 1907m

17:50

Gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy hodowli krajowej wpisanych do Polskiej Księgi Stadnej Koni Arabskich Czystej Krwi (PASB). Dystans 1907m.

Valley Pride, ósmy koń ubiegłorocznej rywalizacji o błękitną wstęgę i piąty w St. Leger, tegoroczne starty rozpoczął trzy tygodnie temu i był bliski zwycięstwa. Nie wygrał prawdopodobnie tylko dlatego, że za bardzo został odciągnięty w dystansie i zbyt późno rozpoczął finisz, w efekcie do zwycięzcy stracił pół długości. Tym razem znów wystartuje w roli faworyta, a pokrzyżować mu szyki spróbuje jedenastka konkurentów.

Jednym z nich będzie trzyletni Story Of Spirit, który po dwóch nieudanych występach na Służewcu odbudował się na Partynicach i w wyścigu na milę we Wrocławiu przybiegł na trzeciej pozycji. Interesująco zapowiada się w tym towarzystwie udział Trima, specjalisty od płotów, który tylko w tym sezonie ma już wygrane dwa płotowe wyścigi. Ma też jednak zaliczone kilka wygranych gonitw płaskich i jeśli swoim zwyczajem odskoczy rywalom na znaczną odległość, może być trudno go dogonić.

W stawce oprócz Story Of Spirit jest jeszcze kilka innych ciekawych trzylatków. Okazję do rewanżu będzie mieć klacz z japońskim rodowodem Ruler In Pink, która po udanym wejściu w tegoroczny sezon (druga), w rywalizacji z Valley Pride’m przybiegła czwarta, tracąc do rywala siedem długości. Irlandzkiej hodowli Shuri z kolei starty na polskich torach zaczynał na Służewcu, gdzie był czwarty i trzeci, potem pobiegł we Wrocławiu i zajął piąte miejsce, ale tylko półtorej długości dzieliło go od trzeciego konia na celowniku.

Klacz In Polonia po tym, jak po koniec czerwca zajęła drugie miejsce na Partynicach, na początku sierpnia zmierzyła się z najlepszymi trzyletnimi rywalkami w Oaks (była ostatnia). Jest jeszcze Mobecq, który debiutował jako trzylatek i w swoim pierwszym występie na torze zajął trzecie miejsce. Później jego forma trochę spadłą, w swoim ostatnim występie przybiegł szósty, cztery długości za Shurim.

Po raz drugi w tym sezonie na bieżni partynickiego toru zaprezentują się dwulatki pełnej krwi angielskiej. Część z nich ma już debiut za sobą – spotkały się trzy tygodnie temu i wówczas najlepiej spisała się I Belive In Angels, finiszując jako druga. W większym odstępie za nią na miejscach od piątego do siódmego przybiegły Mystical, Nerida i Midori.

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl