8 dzień wyścigowy - Dzień Zamków i Pałaców - Tor Partynice

Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Strona stosuje mechanizm plików „cookies” Dowiedz się więcej
Wstęp wolny

Zapraszamy na ostatni przeszkodowy sprawdzian przed Wielką Wrocławską !

W najbliższą niedzielę 11 sierpnia na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych odbędzie się 8 dzień wyścigowy sezonu 2019. To wyjątkowy mityng, ponieważ jeźdźcy będą rywalizować zarówno na dystansach płaskich, jak i w gonitwach z płotami oraz z przeszkodami. Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni będzie ostatnim sprawdzianem przed zbliżającą się wielkimi krokami Wielką Wrocławską (8 września). Poza emocjami sportowymi publiczność będziecie mogli się z ofertą dolnośląskich zamków i pałaców, które posiadają ośrodki jeździeckie - Zamek Kliczków i Pałac Morawa oraz niezwykle malowniczy Zamek Czocha. Obiekt z Morawy ufundował specjalną nagrodę dla publiczności - do wygrania będzie voucher na nocleg dla 2 osób w pałacu w dniach: 20-22.09.2019 !!!

Program

14:15

konie pierwszej gonitwy w padoku

14:45

Cykl gonitw z płotami dla 3-letnich koni. Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 3-letnich koni. Dystans 2800 m

15:15

Gonitwa dla 3-letnich koni wyłącznie IV grupy. Dystans 1907 m

15:45

Wrocławska Trial - międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni. Dystans 4200 m

16:15

Międzynarodowa gonitwa II grupy dla 3-letnich i starszych koni. Dystans 3200 m

16:45

Cykl gonitw z przeszkodami dla 4-letnich koni. Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 4-letnich koni. Dystans 3800 m

17:15

Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni IV grupy. Dystans 1907 m

17:30

zakończenie dnia wyścigowego

Wrocławska Trial – generalny sprawdzian przed Wielką Wrocławską. Na starcie osiem koni, wśród nich tegoroczny zwycięzca Crystal Cup, trenowany we Wrocławiu Haad Rin. I znakomici rywale: z Czech Starbuck i Hades, które doskonale znają wrocławski tor, oraz Reki, który na Partynicach odnosił największe sukcesy, a także polski weteran partynickiego hipodromu Netto.

Faworytem będzie z pewnością Haad Rin, który w czerwcu w znakomitym stylu wygrał na Partynicach gonitwę Crystal Cup, zaś jesienią ubiegłego roku był minimalnie drugi w gonitwie Listed we francuskim Compiegne. Starbuck wielokrotnie ścigał się we Wrocławiu, wygrywając tu trzy razy, ostatnio w tegorocznej Nagrodzie Otwarcia Sezonu; po kolejne zwycięstwo sięgnął w Pardubicach. Świetnie w tym sezonie biega również Hades, który swoje dwa ostatnie starty, w Szwecji, zamienił na zwycięstwa, wcześniej był tam jeszcze drugi, podobnie jak w Mediolanie. Na wrocławski tor powraca jeden z jego bohaterów Reki, który w 2017 r. wygrał tu Crystal Cup, a w poprzednim sezonie był trzeci w Wielkiej Wrocławskiej. O ile jednak wówczas trenował na Partynicach pod okiem Michała Borkowskiego, tak teraz przyjeżdża jako podopieczny czeskiej trenerki Hany Kabelkovej. W tym roku jeszcze nie startował i jego aktualna forma pozostaje zagadką., Netto, rzec można, to już weteran wrocławskich gonitw przeszkodowych, w tym sezonie startował dwukrotnie, zajmując m.in. czwarte miejsce w Crystal Cup, rok wcześniej był w tej gonitwie trzeci, z dużą przewagą nad Rekim, w Nagrodzie Otwarcia Sezonu dość wyraźnie uległ Starbuckowi.

Trudne zadanie w konfrontacji z wymienioną piątką czeka pozostałych uczestników testu przed Wielką Wrocławską. Z dobrej strony w swoim pierwszym starcie po zmianie właściciela i trenera zaprezentował się Nick, który po przejściu do stajni Elwiry Porębnej przybiegł drugi w Nagrodzie Masiniego. Ten doświadczony stipler ma za sobą udział w 16 gonitwach przeszkodowych crosscountry w Pardubicach, z których trzy wygrał. Nieźle w swoim pierwszym przeszkodowym występnie na wrocławskim torze zaprezentował się Palazzo Corsini, kończąc wyścig na piątej pozycji. Solidnie biegający w poprzednich sezonach Celadon na siódmym miejscu, ostatnim płatnym, ukończył tegoroczną gonitwę Crystal Cup.

Rywalizację w gonitwach z płotami rozpoczynają trzylatki. Po raz trzeci w gonitwie z przeszkodami zmierzą się czteroletnie folbluty, a o drugie zwycięstwo powalczą Cosmic Magic i Nebo.

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Autobusem

Z Dworca Głównego lub Autobusowego: autobus 113 (przystanek: Karkonoska Partynice)
Z Dworca Głównego lub Autobusowego: autobus 112 (przystanek: Wyścigowa)
Z Dworca Głównego (ul. Sucha) autobus 862
Z centrum (np.przystanek J.P.2) Autobus 127 (przystanek: Zwycięska)

Tramwajem

2, 6, 7 i 17 do pętli Krzyki, tam przesiadka w autobusy 113, 612, 852, 862, 872, 892 (przystanek Wrocław Partynice). Można też tramwajami 7 i 17 dojechać na przystanek „Przyjaźni” i stamtąd pieszo już dojść na teren Toru.

Szczegóły dojazdu polecamy również sprawdzić na niezawodnej aplikacji jakdojade.pl

Rowerem

Gdybyście przyjechali do nas rowerami – tak, mamy stojaki na rowery.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!