Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

8 dzień wyścigowy – Dzień Zamków i Pałaców

Wstęp wolny

Zapraszamy na ostatni przeszkodowy sprawdzian przed Wielką Wrocławską !

W najbliższą niedzielę 11 sierpnia na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych odbędzie się 8 dzień wyścigowy sezonu 2019. To wyjątkowy mityng, ponieważ jeźdźcy będą rywalizować zarówno na dystansach płaskich, jak i w gonitwach z płotami oraz z przeszkodami. Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni będzie ostatnim sprawdzianem przed zbliżającą się wielkimi krokami Wielką Wrocławską (8 września). Poza emocjami sportowymi publiczność będziecie mogli się z ofertą dolnośląskich zamków i pałaców, które posiadają ośrodki jeździeckie - Zamek Kliczków i Pałac Morawa oraz niezwykle malowniczy Zamek Czocha. Obiekt z Morawy ufundował specjalną nagrodę dla publiczności - do wygrania będzie voucher na nocleg dla 2 osób w pałacu w dniach: 20-22.09.2019 !!!

Program

14:15

konie pierwszej gonitwy w padoku

14:45

Cykl gonitw z płotami dla 3-letnich koni. Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 3-letnich koni. Dystans 2800 m

15:15

Gonitwa dla 3-letnich koni wyłącznie IV grupy. Dystans 1907 m

15:45

Wrocławska Trial - międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni. Dystans 4200 m

16:15

Międzynarodowa gonitwa II grupy dla 3-letnich i starszych koni. Dystans 3200 m

16:45

Cykl gonitw z przeszkodami dla 4-letnich koni. Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 4-letnich koni. Dystans 3800 m

17:15

Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni IV grupy. Dystans 1907 m

17:30

zakończenie dnia wyścigowego

Wrocławska Trial – generalny sprawdzian przed Wielką Wrocławską. Na starcie osiem koni, wśród nich tegoroczny zwycięzca Crystal Cup, trenowany we Wrocławiu Haad Rin. I znakomici rywale: z Czech Starbuck i Hades, które doskonale znają wrocławski tor, oraz Reki, który na Partynicach odnosił największe sukcesy, a także polski weteran partynickiego hipodromu Netto.

Faworytem będzie z pewnością Haad Rin, który w czerwcu w znakomitym stylu wygrał na Partynicach gonitwę Crystal Cup, zaś jesienią ubiegłego roku był minimalnie drugi w gonitwie Listed we francuskim Compiegne. Starbuck wielokrotnie ścigał się we Wrocławiu, wygrywając tu trzy razy, ostatnio w tegorocznej Nagrodzie Otwarcia Sezonu; po kolejne zwycięstwo sięgnął w Pardubicach. Świetnie w tym sezonie biega również Hades, który swoje dwa ostatnie starty, w Szwecji, zamienił na zwycięstwa, wcześniej był tam jeszcze drugi, podobnie jak w Mediolanie. Na wrocławski tor powraca jeden z jego bohaterów Reki, który w 2017 r. wygrał tu Crystal Cup, a w poprzednim sezonie był trzeci w Wielkiej Wrocławskiej. O ile jednak wówczas trenował na Partynicach pod okiem Michała Borkowskiego, tak teraz przyjeżdża jako podopieczny czeskiej trenerki Hany Kabelkovej. W tym roku jeszcze nie startował i jego aktualna forma pozostaje zagadką., Netto, rzec można, to już weteran wrocławskich gonitw przeszkodowych, w tym sezonie startował dwukrotnie, zajmując m.in. czwarte miejsce w Crystal Cup, rok wcześniej był w tej gonitwie trzeci, z dużą przewagą nad Rekim, w Nagrodzie Otwarcia Sezonu dość wyraźnie uległ Starbuckowi.

Trudne zadanie w konfrontacji z wymienioną piątką czeka pozostałych uczestników testu przed Wielką Wrocławską. Z dobrej strony w swoim pierwszym starcie po zmianie właściciela i trenera zaprezentował się Nick, który po przejściu do stajni Elwiry Porębnej przybiegł drugi w Nagrodzie Masiniego. Ten doświadczony stipler ma za sobą udział w 16 gonitwach przeszkodowych crosscountry w Pardubicach, z których trzy wygrał. Nieźle w swoim pierwszym przeszkodowym występnie na wrocławskim torze zaprezentował się Palazzo Corsini, kończąc wyścig na piątej pozycji. Solidnie biegający w poprzednich sezonach Celadon na siódmym miejscu, ostatnim płatnym, ukończył tegoroczną gonitwę Crystal Cup.

Rywalizację w gonitwach z płotami rozpoczynają trzylatki. Po raz trzeci w gonitwie z przeszkodami zmierzą się czteroletnie folbluty, a o drugie zwycięstwo powalczą Cosmic Magic i Nebo.

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl