7 dzień wyścigowy - Vertigo Summer Jazz Festival - Tor Partynice

Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Strona stosuje mechanizm plików „cookies” Dowiedz się więcej
Wstęp wolny

Tego dnia odbędzie się 8 gonitw na dystansach płaskich. Dzień rozpocznie się koncertem The Karpeta Jazz Brothers w ramach Vertigo Summer Jazz Festival.

Po miesięcznej przerwie zapraszamy na siódmy dzień wyścigowy sezonu. W programie znalazło się osiem gonitw na dystansach płaskich. Ten dzień wyjątkowo rozpocznie się wcześniej, bo już o godzinie 12:00 wystąpi zespół Karpeta Jazz Brothers. Program wyścigowy dnia rozpocznie się o godz. 14:00

Program

12:00

The Karpeta Jazz Brothers - Partynice - Vertigo Summer Jazz - set 1

12:40

pokaz mody USA Fashion.pl

13:00

The Karpeta Jazz Brothers - Partynice - Vertigo Summer Jazz - set 2

13:30

pokaz mody USA Fashion.pl

14:00

konie w padoku

14:30

Gonitwa 1 dla 2-letnich koni II grupy, które nie biegały. (1200 m)

15:00

Gonitwa 2 dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy (PASB) (1600 m)

15:30

Gonitwa 3 dla 3-letnich koni IV grupy. (1600 m)

16:00

Gonitwa 4 dla 3-letnich i starszych koni wyłącznie IV grupy. (seria A) (1907 m)

16:30

Gonitwa 5 Memoriał Profesora Andrzeja Modrakowskiego. Gonitwa dla 3-letnich koni

16:40

pokaz mody USA Fashion.pl

17:15

Gonitwa 6 dla 3-letnich i starszych koni wyłącznie IV grupy. (seria B) (1907 m)

17:45

Gonitwa 7 Międzynarodowa gonitwa eksterierowa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy. (seria A) (2200 m)

18:15

Gonitwa 8 Międzynarodowa gonitwa eksterierowa* dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy. (seria B) (2200 m)

Po przeszło miesięcznej przerwie konie wracają na bieżnię partynickiego toru. Osiem licznie obsadzonych gonitw dla koni pełnej krwi angielskiej i arabów czystej krwi, to zapowiedź prawdziwie końskiej dawki emocji.

Rywalizację rozpoczną dwuletnie folbluty, które po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentują się wrocławskiej publiczności. Na starcie staną te najlepsze, które już teraz gotowe są do walki o zwycięstwo. Warto przyjrzeć się ich rodowodom, w których znaleźć można międzynarodowe sławy. Jak zwycięzca Kentucky Derby Fusaichi Pegasus, ojciec matki wyhodowanego we Francji karego ogiera Independent Black. Bardzo dobrym wyścigowym koniem był również ojciec tego dwulatka Diamond Green, który zarobił na torze około pół miliona dolarów. Wyhodowany w Polsce gniady ogier Mystical jest od matki po Kalanisim, zwycięzcy dwóch gonitw G1, w tym Breeders Cup Turf. Dwa zwycięstwa G1 ma również w dorobku Medicean, po którym jest matka innego ogiera polskiej hodowli Midori. Wreszcie ojcem kolejnego francuskiego wychowanka El Pago Pago jest Sidestep, który na australijskich torach zarobił ponad milion dolarów, matka zaś jest po El Prado, czempionie reproduktorów w USA. Czy u któregoś z debiutantów już teraz odezwą się geny znakomitych przodków?

Starsze folbluty pobiegną w trzech gonitwach. Osobno trzylatki, które sprawdzą formę na dystansie 1600 m. Trzy z nich – King Age Of Jape, Yamas Szumawa i Jam Vladyslava – poznały już smak zwycięstwa i to one będą faworytami. Z szansami na pokrzyżowanie im szyków wystartuje Jarabina, a do rywalizacji o czołowe lokaty może też włączyć się irlandzkiej hodowli Past Glories, który w Polsce jeszcze nie biegał.

Kilka trzylatków podjęło trudne wyzwanie zmierzenia się ze starszymi końmi. Jednym z nich jest Ruler In Pink, klacz wyhodowana w… Japonii, która pobiegnie w serii A. W siodle ma czołowego czeskiego dżokeja Jana Vernera. Jej rywalem będzie m.in. nieoglądany jeszcze w tym sezonie Valley Pride, który w ubiegłym roku rywalizował z czołówką rocznika – był ósmy w Derby i piąty w St. Leger.

W Memoriale Profesora Andrzeja Modrakowskiego – lekarza weterynarii, który z Partynicami związany był przez pół wieku – spotkają się trzyletnie konie arabskie czystej krwi, każdy ze zwycięstwem na koncie. Francuskiej hodowli Galito de Bozouls i Good Idea de Bozouls sprawdzą formę arabów z polskich stadnin w Michałowie, Kurozwękach i Białce.

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Autobusem

Z Dworca Głównego lub Autobusowego: autobus 113 (przystanek: Karkonoska Partynice)
Z Dworca Głównego lub Autobusowego: autobus 112 (przystanek: Wyścigowa)
Z Dworca Głównego (ul. Sucha) autobus 862
Z centrum (np.przystanek J.P.2) Autobus 127 (przystanek: Zwycięska)

Tramwajem

2, 6, 7 i 17 do pętli Krzyki, tam przesiadka w autobusy 113, 612, 852, 862, 872, 892 (przystanek Wrocław Partynice). Można też tramwajami 7 i 17 dojechać na przystanek „Przyjaźni” i stamtąd pieszo już dojść na teren Toru.

Szczegóły dojazdu polecamy również sprawdzić na niezawodnej aplikacji jakdojade.pl

Rowerem

Gdybyście przyjechali do nas rowerami – tak, mamy stojaki na rowery.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!