Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Wstęp wolny

Wyścigi z udziałem publiczności. Start o godz. 16:30

Wyścigi z udziałem publiczności ! Na wyznaczonym terenie wyścigów (padok, teren od trybuny bocznej do wejścia na tor od strony parkingu przy ul. Zwycięskiej) jednorazowo będzie mogło przebywać nie więcej niż 999 osób.

Program

16:30

Start studia wyścigowego

16:30

Prezentacja w padoku wyścigowym koni biorących udział w pierwszej gonitwie dnia

17:00

Nagroda 10 000 zł Gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy. (1600 m)

17:30

Nagroda 14 000 zł Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni wyłącznie III grupy. (1600 m)

18:00

Nagroda 14 000 zł Gonitwa dla 3-letnich koni III grupy. (1400 m)

18:30

Nagroda 10 000 zł Międzynarodowa gonitwa eksterierowa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy. (1907 m)

19:00

Nagroda 9 600 zł Gonitwa dla 4 l. i st. koni czystej krwi arabskiej III grupy. (1907 m)

19:30

Nagroda 14 000 zł Gonitwa dla 3-letnich koni wyłącznie III grupy. (1907 m)

20:00

Nagroda 10 000 zł Gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy. (PASB) (1907 m)

W programie znalazło się siedem gonitw na dystansach płaskich dla koni czystej krwi arabskiej oraz pełnej krwi angielskiej. Najważniejszymi punktami programu dnia będą dwie gonitwy uczniowskie oraz Memoriał Kasi Litwiniuk – niezwykle utalentowanej amazonki, której karierę przerwał tragiczny upadek na ostatnim płocie podczas gonitwy 20 sierpnia 1995 roku we Wrocławiu.
Konie w padoku zaprezentują się o godz. 16:30, natomiast o 17:00 rozpocznie się pierwsza gonitwa dnia. Ważna informacja dla fanów piłki nożnej – będą mogli obejrzeć mecz naszej reprezentacji ze Szwecją w Strefie Euro, która znajduje się w namiocie przy trybunie głównej. Wstęp wolny.

Dwie gonitwy uczniowskie i Memoriał Kasi Litwiniuk – to główne punkty programu ostatniego dnia wyścigów na Partynicach przed letnią przerwą. W gonitwach zaliczanych do Czempionatu Młodych Jeźdźców pod patronatem Polskiego Klubu Wyścigów Konnych rywalizują uczniowie i starsi uczniowie. Po dotychczas rozegranych trzech takich wyścigach w Warszawie i we Wrocławiu liderem klasyfikacji jest Oskar Nowak, który zgromadził 28 punktów. Na Partynicach o kolejne punkty walczyć będą w środę m.in. Oliwia Szarłat, która zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji czempionatu z dorobkiem 20 punktów, a także plasujący się na szóstej pozycji Ravshanbek Mannanbek Uulu, który ma 14 punktów, oraz Bolot Kalysbek Uulu, sklasyfikowany na ósmym miejscu z siedmioma punktami.

Memoriał Kasi Litwiniuk to tradycyjnie gonitwa dla trzyletnich koni czystej krwi arabskiej, których dosiadają amazonki. Stawka liczy siedem koni, jest wśród nich m.in. Ech Kurier, siostra świetnego Echarona, zwycięzcy Nagrody Sambora, na której pojedzie Małgorzata Kryszyłowicz, jednocześnie trenerka klaczy. Intersująco zapowiada się występ znakomitego rodowodowo trzyletniego ogiera Inter Approach. Jego ojciec Dawn Approach i ojciec matki Holy Roman Emperor byli czempionami dwulatków, ponadto Dawn Approach w wieku trzech lat wygrał 2000 Guineas i St James’s Palace Stakes. Już w wieku dwóch lat Inter Approach zaprezentował się z dobrej strony, zwyciężając w debiucie i zajmując drugie miejsce w kolejnym starcie. Jego rywalami będą m.in. Trimo Girl, Via Fora i Lesvos, które mają na koncie po jednym zwycięstwie w tym sezonie

Szósty dzień sezonu wyścigowego 2021
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2
23 czerwca (środa) godz. 16:30, wstęp wolny
17:00 – start pierwszej gonitwy

 

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl