11 dzień wyścigowy - Dzień Portu Lotniczego - Tor Partynice

Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Strona stosuje mechanizm plików „cookies” Dowiedz się więcej

11 dzień wyścigowy – Dzień Portu Lotniczego

Wstęp wolny

Zapraszamy na Dzień Portu Lotniczego, w programie dnia, poza gonitwami, znalazły się atrakcje przygotowane przez sponsora tytularnego sezonu 2019 na Partynicach.

W niedzielę 22 września zapraszamy na Dzień Portu Lotniczego. Po raz pierwszy w sezonie 2019 zobaczymy wyścigi kłusaków francuskich, ponadto na torze zaprezentują się konie czystej krwi arabskiej oraz pełnej krwi angielskiej. W programie dnia, poza gonitwami, znalazły się atrakcje przygotowane przez sponsora tytularnego sezonu 2019. Widzowie zobaczą m.in. wóz Lotniskowej Straży Pożarnej, quada mogącego wjeżdżać pod wodę, spotkają ekipę płetwonurków, czy pracowników Urzędu Celnego, którzy wytłumaczą jakie pamiątki z wakacji możemy zabrać do bagażu. Początek dnia o godz. 13:45, wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Program

13:45

konie biorące udział w pierwszej gonitwie dnia, wchodzą do padoku

14:15

Gonitwa dla 3-letnich i starszych koni wyłącznie IV grupy. (seria A), dystans 1600m

14:45

Międzynarodowa gonitwa dla 3-letnich i starszych kłusaków francuskich (sulki), które do dnia zapisu uzyskały sumę nagród do 60.000 zł. Start wolny, dystans 2400m

15:15

Gonitwa dla 3-letnich i starszych koni wyłącznie IV grupy. (seria B), dystans 1600m

15:45

Gonitwa dla 2-letnich koni II grupy, dystans 1600m - Nagroda Portu Lotniczego Wrocław

16:15
Gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy. Gonitwa pod patronatem LOTTO, dystans 1907m

16:45

Gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej I grupy hodowli krajowej wpisanych do Polskiej Księgi Stadnej Koni Arabskich Czystej Krwi (PASB), dystans 2200m

17:15

Międzynarodowa gonitwa eksterierowa* dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy, dystans 2200m

17:45

Gonitwa dla 3-letnich i starszych koni IV grupy, dystans 2400m

18:00

Zakończenie dnia wyścigowego

Ciekawa i mocna stawka trzyletnich i starszych koni pełnej krwi angielskiej zgromadziła się w gonitwie na klasycznym dystansie 2400 m. Kilka z nich ma już na koncie zwycięstwo, chociaż na różnych dystansach. Time Of Glory dwa tygodnie temu była nie do pokonania w długodystansowej próbie na 3200 m, 11 długości za nią przybiegła sygnalizująca zwyżkę formy Turfsonne. Przed dwoma tygodniami zwycięstwo odniosła również Ruler In Pink, najlepsza na dyst. 2200 m. Jarabina wygrała w sierpniu gonitwę na dyst. 1907 m, King Age Of Jape zwyciężył w maju na milę, Zawieja i Unkas po zwycięstwo sięgnęły w czerwcu na dyst. 1907 m. Dobrą formę prezentuje także Rosa, nie można też pomijać służewieckiego Silver de Cerisy, który na derbowym dystansie we Wrocławiu był piąty.

Wyrówna stawka zebrała się w gonitwie dla trzyletnich koni arabskich I grupy. Debby, Something Special i Enero na zwycięstwo zamieniły już swój pierwszy start w karierze. Piękna Panna wygrała w czerwcu, a Tracja i Witalia do grona koni mających w dorobku wygraną gonitwę dołączyły nieco ponad miesiąc temu. Jedynie Aria Sf jeszcze gonitwy nie wygrał, ale w poprzednim występie do zwycięstwa zabrakło mu bardzo niewiele – przegrał tylko o szyję.

W dwóch seriach na dyst. 1600 m ścigać się będą trzyletnie i starsze folbluty. W serii A na liście startowej jest m.in. Trim, który dwa tygodnie temu triumfował w Wielkiej Partynickiej Nagrodzie Lotto, największej płotowej gonitwie w kraju. Jego formę sprawdzą m.in. będące ostatnio w dobrej dyspozycji Story Of Spirit, Black Beauty i Hamis.

Po raz pierwszy w tym roku zaprezentują się wrocławskiej publiczności kłusaki francuskie. A wśród nich znakomity w poprzednim sezonie jako trzylatek Fugitif Davo, który cztery razy mijał celownik jako pierwszy. W tym roku także spisuje się bardzo dobrze, kontynuując zwycięską serię – ma już jedną wygraną gonitwę i może ten dorobek powiększyć.

Rywali ma jednak wymagających. Diable Maya co prawda w tym sezonie pozostaje na razie bez znaczących osiągnięć, ale w dwóch poprzednich był jednym z lepszych kłusaków na polskich torach, a jako czterolatek wygrał we Wrocławiu kłusacze Derby. Dwa zwycięstwa na polskich torach w tym sezonie ma w dorobku Fortuna Buroise, Furnika wygrała jedną gonitwę, Danielle Premiere była trzy razy druga w trzech startach na Służewcu, Fulham dobrze w tym sezonie spisywał się w Warszawie, gdzie dwa razy zajmował drugie miejsce i dwukrotnie czwarte.

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Autobusem

Z Dworca Głównego lub Autobusowego: autobus 113 (przystanek: Karkonoska Partynice)
Z Dworca Głównego lub Autobusowego: autobus 112 (przystanek: Wyścigowa)
Z Dworca Głównego (ul. Sucha) autobus 862
Z centrum (np.przystanek J.P.2) Autobus 127 (przystanek: Zwycięska)

Tramwajem

2, 6, 7 i 17 do pętli Krzyki, tam przesiadka w autobusy 113, 612, 852, 862, 872, 892 (przystanek Wrocław Partynice). Można też tramwajami 7 i 17 dojechać na przystanek „Przyjaźni” i stamtąd pieszo już dojść na teren Toru.

Szczegóły dojazdu polecamy również sprawdzić na niezawodnej aplikacji jakdojade.pl

Rowerem

Gdybyście przyjechali do nas rowerami – tak, mamy stojaki na rowery.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!