Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

1 dzień wyścigowy

Otwarcie sezonu

Wstęp wolny

Wyścigi odbędą się bez udziału publiczności. Transmisja online od godz. 12:30 na torpartynice.pl

3 maja w poniedziałek, o godz. 12:30 wystartuje kolejny sezon na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice. W dniu otwarcia odbędzie się dziewięć gonitw, w których wystartuje łącznie 89 koni z czterech krajów (Polska, Czechy, Słowacja, Włochy). Jeźdźcy rywalizować będą w gonitwach z przeszkodami (trzy), z płotami (dwie) oraz na dystansach płaskich (cztery). Ze względu na covidowe obostrzenia wyścigi odbędą się bez udziału publiczności. Fani będą mogli śledzić zmagania jeźdźców podczas transmisji online na stronie torpartynice.pl, partynickim kanale YouTube oraz na FB/WyscigiKonneWroclaw.

Program

12:30

Start transmisji online - studio wyścigowe

12:30

Prezentacja koni (startujących w pierwszej gonitwie) w padoku wyścigowym

13:00

Nagroda 16 000 zł Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 4-letnich i starszych koni, które nie biegały w gonitwach z płotami ani z przeszkodami. (3400 m)

13:30

Nagroda 14 000 zł Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni wyłącznie III grupy. (1907 m)

14:00

Nagroda 20 000 zł Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 4-letnich i starszych koni. (3600 m)

14:30

Nagroda 14 000 zł Gonitwa dla 3-letnich koni III grupy, które nie biegały. (seria A) (1907 m)

15:00

Nagroda 20 000 zł Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5 l. i st. koni. (3850 m)

15:30

Nagroda 16 000 zł Międzynarodowa gonitwa II grupy dla 4 l i st. koni. (3200 m)

16:00
Nagroda Otwarcia Sezonu Przeszkodowego 24 000 zł

Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5 l. i st. koni. (4300 m)

16:30

Nagroda 14 000 zł Gonitwa dla 3-letnich koni III grupy, które nie biegały. (seria B) (1907 m)

17:00

Nagroda 24 000 zł Cykl gonitw z przeszkodami dla 4-letnich koni. Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 4-letnich koni. (3400 m)

Faworyci

Otwarcie sezonu wyścigowego na Partynicach tradycyjnie zgromadziło pokaźną stawkę koni. W dziewięciu gonitwach wystartuje łącznie 89 koni, w tym 55 spoza Wrocławia. Jak zwykle na starcie gonitw przeszkodowych zameldowała się silna stawka czeskich jeźdźców.
Główny punkt programu – to Nagroda Otwarcia Sezonu Przeszkodowego. W tej gonitwie, na dystansie 4300 m, zaprezentuje się gwiazda ubiegłorocznego sezonu we Wrocławiu, Cosmic Magic. Klacz czeskiego trenera Radima Bodlaka była niepokonana w czterech startach na partynickim torze. Wygrała po kolei Nagrodę Otwarcia Sezonu Przeszkodowego, Wrocławska Trial, Wielką Wrocławską Nagrodę Prezydenta Wrocławia i Crystal Cup o Nagrodę Portu Lotniczego Wrocław. Na faworytce pojedzie znakomity czeski dżokej Josef Bartos.

Pozostali uczestnicy rozgrywki – to mieszanka doświadczenia i młodości. Weteran Netto w każdym sezonie plasuje się w czołówce najważniejszych gonitw. Zeszły rok startów zakończył drugim miejscem w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu, wyprzedzając obecnych rywali: Turiona, Tamasa i Feliksa. Trzy przeszkodowe zwycięstwa ma na koncie klacz Apas Rocka, ostatnie zanotowała w zeszłorocznej Nagrodzie Galeriusa, gdzie pokonała Turiona, który później wygrał Nagrodę Masiniego.

Najlepsze osiągnięcia z trójki pięciolatków ma One Way Ticket, który podczas ubiegłorocznej rywalizacji w cyklu gonitw z przeszkodami dla koni czteroletnich dwukrotnie zwyciężył i był drugi w Nagrodzie Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Jedną gonitwę wygrał Neapol, czterokrotnie na płatnym miejscu plasowała się Una Emocion.

Interesująco zapowiadają się obie gonitwy dla debiutujących trzylatków, w których zaprezentują się konie zgłoszone do Derby. W pierwszej spotkają się szwedzkiej hodowli ogier Call Me Home i wyhodowana w Wielkiej Brytanii Kurierka. W drugiej pobiegnie polskiej hodowli Kontrargument.

 

Studio wyścigowe

Widzowie nie tylko obejrzą gonitwy, ale też będą mogli wysłuchać fachowych analiz ekspertów oraz wywiadów w studio wyścigowym, które rozpocznie transmisję już o godz. 12:30. Gośćmi prowadzącej – Annamarii Sobierajskiej – będą m.in. Jerzy Sawka – dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice, Konrad Imiela – dyrektor Teatru Muzycznego Capitol i prywatnie miłośnik koni, prof. Karol Wolski z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, który współpracuje z torem w zakresie pielęgnacji nawierzchni wyścigowej. Pojawią się tam również trenerzy i dżokeje, aby na bieżąco analizować rozgrywane gonitwy.

Transmisja:

 

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl