img: Kabula w Paryżu, Sabatbekov w Berlinie

Kabula w Paryżu, Sabatbekov w Berlinie

Wielkanocna niedziela na torach dwóch europejskich stolic będzie miała polskie akcenty – Kabula pobiegnie w Paryżu, Dastan Sabatebkov będzie dosiadał koni w Berlinie.

Trenowana przez Emila Zaharieva 5-letnia Kabula, ubiegłoroczna zwyciężczyni Nagrody Konstelacji na Partynicach, jest wśród 11 klaczy zgłoszonych do Prix Zarkava – Fonds Europeen de l’Elevage (Listed, 2100 m, 48.000 euro), która zostanie rozegrana na torze ParisLongchamp.

Jedną z rywalek reprezentantki stajni WRS Racing Club będzie 4-letnia Calliepie trenowana we Francji przez Alicję Karkosę dla braci Andrzeja i Ryszarda Zielińskich.

Dastan Sabatbekov, ubiegłoroczny czempion dżokejów w Polsce, w tym sezonie jest pierwszym jeźdźcem u niemieckiego trenera Rolanda Dzubasza, który ma stajnię w Berlinie.

Tam właśnie, na torze Hoppegarten, pojedzie w kilku gonitwach, m.in. w obu Listed – na 5-letniej Mowe w Preis des Gestut Lunzen & Friends dla 4-l. i st. klaczy (1600 m, 25.000 euro) i na 5-letnim New Wizard w Preis von Dahlwitz dla 4-l. i st. koni (2000 m, 25.000 euro).

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy