img: Josef Váňa kontra Josef Váňa

Josef Váňa kontra Josef Váňa

Almost Human legendarnego czeskiego trenera Josefa Váňi i Brunch Royal trenowany przez jego syna, także Josefa są wśród dziewięciu koni, które staną na starcie Crystal Cup, drugiego hitu sezonu na Partynicach.

Brunch Royal pewnie wygrał we wrześniu Wielką Wrocławską Nagrodę Prezydenta Wrocławia, potwierdzając dobrą formę z torów francuskich. Almost Human wygrał w tym roku krosową gonitwę G3 Grande Steeple-Chase di Roma – Memorial Mario Argenton (5000 m) w Merano, raz zajął tam drugie miejsce i raz trzecie.

Drugi w Wielkiej Wrocławskiej niezmordowany Larizano czeskiego trenera Stanislava Popelki był też drugi w Crystal Cup na Partynicach w zeszłym roku, a trzeci na celowniku wrześniowego spotkania na szczycie Haad Rin partynickiego trenera Roberta Świątka wygrał Crystal Cup dwa lata temu.

Duże osiągnięcia w największych partynickich stiplach ma kolejny czeski uczestnik Reki trenerki Hany Kabelkovej, który wygrał i Crystal Cup, i Wielką Wrocławską.

Najlepsze czterolatki powalczą o Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego. W przekroju całego sezonu najlepsze wyniki osiągał partynicki Tonerre, który po dwóch drugich miejscach sięgnął po zwycięstwo. Po jednej wygranej mają na koncie reprezentanci czeskich stajni Milsueldos i Sophist, miejsca w czołówce zajmowały Minister Wojny, Darvil i Sea of Silence.

Nagroda Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego będzie ukoronowaniem rywalizacji trzylatków w gonitwach z płotami. Na Partynicach wygrywały Kontrargument i Greek Dessert, na Służewcu – Artysta. Drugie miejsce ma na koncie Salivano, udanie zadebiutowała Kubera.

W Nagrodzie Masiniego pobiegnie gwiazda poprzedniego sezonu na Partynicach, Cosmic Magic, która choć po części spróbuje nawiązać do swoich ubiegłorocznych osiągnięć, kiedy nie znalazła sobie równych, wygrywając Wielką Wrocławską, Crystal Cup i dwie inne gonitwy.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy