img: Inauguracja sezonu wyścigowego w rekordowej obsadzie

Inauguracja sezonu wyścigowego w rekordowej obsadzie

Dziewięć gonitw, do których zgłoszono 89 koni z czterech państw – Czech, Polski, Słowacji i Włoch – tak w liczbach przedstawia się inauguracja sezonu wyścigowego 2021 na wrocławskich Partynicach.

Główny punkt programu – to Nagroda Otwarcia Sezonu Przeszkodowego. W tej gonitwie, na dystansie 4300 m, zaprezentuje się gwiazda ubiegłorocznego sezonu we Wrocławiu, Cosmic Magic. Klacz czeskiego trenera Radima Bodlaka była niepokonana w czterech startach na partynickim torze. Wygrała po kolei Nagrodę Otwarcia Sezonu Przeszkodowego, Wrocławska Trial, Wielką Wrocławską Nagrodę Prezydenta Wrocławia i Crystal Cup o Nagrodę Portu Lotniczego Wrocław. Na faworytce pojedzie znakomity czeski dżokej Josef Bartos.

Pozostali uczestnicy rozgrywki – to mieszanka doświadczenia i młodości. Weteran Netto w każdym sezonie plasuje się w czołówce najważniejszych gonitw. Zeszły rok startów zakończył drugim miejscem w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu, wyprzedzając obecnych rywali: Turiona, Tamasa i Feliksa. Trzy przeszkodowe zwycięstwa ma na koncie klacz Apas Rocka, ostatnie zanotowała w zeszłorocznej Nagrodzie Galeriusa, gdzie pokonała Turiona, który później wygrał Nagrodę Masiniego.

Najlepsze osiągnięcia z trójki pięciolatków ma One Way Ticket, który podczas ubiegłorocznej rywalizacji w cyklu gonitw z przeszkodami dla koni czteroletnich dwukrotnie zwyciężył i był drugi w Nagrodzie Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Jedną gonitwę wygrał Neapol, czterokrotnie na płatnym miejscu plasowała się Una Emocion.

Interesująco zapowiadają się obie gonitwy dla debiutujących trzylatków, w których zaprezentują się konie zgłoszone do Derby. W pierwszej spotkają się szwedzkiej hodowli ogier Call Me Home i wyhodowana w Wielkiej Brytanii Kurierka. W drugiej pobiegnie polskiej hodowli Kontrargument.

Ostatnie newsy