img: Hong Kong International Races: Trzy gonitwy dla  gospodarzy, jedna dla Francji

Hong Kong International Races: Trzy gonitwy dla gospodarzy, jedna dla Francji

Longines Hong Kong Cup (G1, 2000 m, 36 mln HKD), najważniejszą z czterech gonitw mityngu Hong Kong International Races, wygrał Romantic Warrior (po Acclamation) trenera Danny’ego Shuma z Hongkongu, dosiadany przez Jamesa McDonalda, powtarzając sukces z ubiegłego roku.

Drugi o krótki łeb był Luxembourg (Ryan Moore) z Irlandii trenowany przez Aidana O’Briena, a trzeci też o krótki łeb finiszował Hishi Iguazu (Joao Moreira) z Japonii, którego trenuje Noriyuki Hori.

Longines HK Mile (G1, 1600 m, 32 mln HKD) wygrał Golden Sixty (po Medaglia d’Oro) trenera Kin-wai Liu z Hongkongu, dosiadany przez Chak-yiu Ho, rehabilitując się za ubiegłoroczną porażkę z California Spangle (Christophe Soumillon), który był dopiero 13.

Zwycięstwem konia z Hongkongu zakończyła się też gonitwa Longines HK Sprint (G1, 1200 m, 26 mln HKD), którą pod Zakiem Purtonem wygrał Lucky Swaynesse (po Swaynesse) trenera Ka-leunga Mana.

W Longines HK Vase (G1, 2400 m, 24 HKD) najlepszy był Junko (po Intello) trenera Andre Fabre’a z Francji, dosiadany przez Maxime’a Guyona.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy