img: Historyczne zwycięstwo L’Estrana w Gran Premio Merano

Historyczne zwycięstwo L’Estrana w Gran Premio Merano

Punktem kulminacyjnym sezonu w Merano była gonitwa Gran Premio Merano Alto Adige (G1, 5000 m, 250.000 euro), a historycznego wyczynu dokonał L’Estran, który jako pierwszy koń w historii wygrał ten największy przeszkodowy wyścig we Włoszech po raz czwarty z rzędu.

Trenowany przez Josefa Vanię mł. dla włoskiej stajni Aichner i dosiadany przez Josefa Bartosa 9-letni L’Estran bez problemu poradził sobie z bardzo trudnymi przeszkodami i dziesiątką rywali.

Wydarzeniem dwudniowego mityngu w Merano była również krosowa gonitwa Premio Delle Nazioni – Mem. Marco Rocca (G2, 6000 m, 40.000 euro), czyli kolejna odsłona cyklu Crystal Cup, którego częścią jest także gonitwa rozgrywana we Wrocławiu (w tym roku 15 października).

W Merano najlepszy okazał się trenowany przez J. Vanię mł. Brunch Royal, ten sam, który wygrał ubiegłoroczną Wielką Wrocławską Nagrodę Prezydenta Wrocławia i był drugi w Crystal Cup na Partynicach. Do zwycięstwa poprowadził go Lukas Matusky, a nagrodę jeźdźcowi wręczył dyrektor WTWK-Partynice Jerzy Sawka.

Fot. Jarosław Zalewski

Ostatnie newsy