img: Hipop de Loire po raz drugi w niemieckim St. Leger

Hipop de Loire po raz drugi w niemieckim St. Leger

W niedzielę Hipop de Loire trenowany na Partynicach przez Marlenę Stanisławską dla stajni Pegza Horse Racing pobiegnie w St. Leger na torze w Dortmundzie; rok temu był w tej gonitwie czwarty i tak jak wówczas, pojedzie na nim Szczepan Mazur.

Wettstar.de 139. Deutsches St. Leger ma rangę G3, konie ścigają się na dyst. 2800 m, w puli nagród jest 70.000 euro. Stawka liczy 11 koni, jest wśród nich zwycięzca St. Leger sprzed dwóch lata Aff un zo.

W terminie dodatkowym zgłoszone zostały trzy konie, w tym czołowa trzylatka Princess Zelda, która w gonitwie przygotowawczej do Oaks pokonała późniejszą wiceoaksistkę Kassadę.

W Dortmundzie wystartuje również drugi koń ze stajni Pegza Horse Racing, klacz Singers Star, zapisana do gonitwy handikapowej Ausgleich IV (2000 m, 6.000 euro); na niej także pojedzie S. Mazur.

Trzecim koniem z Polski, który zaprezentuje się w Niemczech, będzie Jenny Of Success. Trenowana przez Wiaczesława Szymczuka dla stajni Sabat II klacz rywalizować będzie w gonitwie handikapowej Ausgleich II (1400 m, 13.000 euro) na torze w Hanowerze.

Ostatnie newsy