img: Her Him z Nagrodą Tiumena

Her Him z Nagrodą Tiumena

W otwierającej mityng milerskiej gonitwie dla trzyletnich i starszych koni poprowadził Tanatos (Dastan Sabatbekov) i do końca próbował walczyć o jak najwyższe miejsce. Jednak na finiszowych metrach musiał ustąpić mocno idącej Herbatce (Sanzhar Abaev), która pewnie sięgnęła po zwycięstwo, a także Darvilovi (Małgorzata Kryszyłowicz) i Dreams Come True (Kamil Grzybowski). Trenerem zwyciężczyni jest Michał Borkowski.

Letegerto (Marcel Novak) najszybciej ruszył w gonitwie z płotami dla 4-letnich i starszych koni i utrzymywał się na prowadzeniu do zakrętu, gdzie zmienił go Bailando (Daniel Vyhnalek). Jeszcze zanim konie wyszły na końcową prostą do przodu wysunął się Option Be (Petr Tuma) i szybko uzyskał przewagę, która na celowniku urosła do 14 długości nad finiszującym jako drugi Bailando, za którym blisko trzeci przybiegł Letegerto. Zwycięzcę trenuje Petr Tuma.

Faworyci między sobą rozstrzygnęli kwestię zwycięstwa w gonitwie z płotami dla trzylatków. Kiero (Marcel Novak) prowadził przez większą część dystansu i choć mocno był naciskany na finiszowej prostej przez Ever Soleado (Niklas Loven), nie dał sobie odebrać zwycięstwa; trzecia w odstępie przybiegła Nerida (Rostislav Bens). Zwycięskiego konia trenuje Cornelia Fraisl.

Nie było niespodzianek w dystansowej gonitwie płaskiej. Prowadzącego przez dłuższy czas Mobecqa (Kamil Grzybowski) na finiszowej prostej łatwo wyprzedziły I Belive In Angels (Konrad Mazur) i Daralara (Pavlina Filipova) i między faworytkami rozegrała się walka o zwycięstwo. W celowniku nieznacznie, o pół długości, lepsza okazała się I Belive In Angels; trzeci przybiegł Caryrad (Michal Abik). Trenerem zwycięskiej klaczy jest Wojciech Chaboski.

W gonitwie z przeszkodami dla czterolatków konie galopowały w zwartej grupie i zmieniały się na prowadzeniu, gdzie najczęściej był Filip (Marcel Novak). Przed wyjściem na bieżnię płotową dołączył do niego Avestan (Pavel Slozil) i oba konie uzyskały lekką przewagę. Pod koniec zakrętu z Filipa spadł jeździec, a na finiszowej prostej do Avestana zaczął zbliżać się Neapol (Pavel Peprna) i łatwo pokonał rywala; trzecia była Una Emocion (Rostislav Bens). Zwycięzcę trenuje Kazimierz Rogowski.

Przez pierwszą część dystansu Nagrody Tiumena prowadził Turoni (Jan Odlozil), w drugiej na czele usadowił się Le Grand (Niklas Loven), jednak jeździec pomylił trasę i ponownie liderem został Turoni. Kiedy doszło do decydującej rozgrywki, do głosu doszły Nick (Daniel Vyhnalek) i Her Him (Pavel Slozil), który po walce pokonał rywala o jedną długość; trzeci przybiegł Felix (Dominik Pastuszka). Trenerką zwycięskiego konia jest Ivana Porkatova.

Fot. Paweł Torończak

Ostatnie newsy