img: Her Him w podwójnej koronie wrocławskich wyścigów

Her Him w podwójnej koronie wrocławskich wyścigów

Wygrywając Wielką Wrocławską i Crystal Cup w jednym roku, Her Him został czwartym koniem w historii, któremu udała się ta sztuka. Był prezentem urodzinowym Grzegorza Wróblewskiego, polskiego trenera od lat aktywnego w Czechach, dla partnerki życiowej Ivany Porkatovej, z którą wspólnie przygotowuje go do startów.

W obu największych gonitwach z przeszkodami partynickiego sezonu Her Hima do triumfu poprowadził szwedzki internacjonał Niklas Loven.

W 2016 r. podwójnym zwycięzcą został Sergeant Thunder, którego dosiadał Marek Stromsky. Konia własności AGA-Specialni technicka pryz trenował w Czechach Frantisek Holcak.

Dwa lata później dżokej Marcel Novak wygrał obie gonitwy na polskiej hodowli Sztormie, którego trenerem był w Czechach Grzegorz Wróblewski, a właścicielem Karel Zatloukal.

Pod dwoma różnymi jeźdźcami podwójne zwycięstwo w sezonie 2020 odniosła Cosmic Magic trenowana przez Radima Bodlaka dla czeskiego właściciela I.K.Art s.r.o. – w WW dosiadał jej Niklas Loven, a w CC jechał na niej Lukas Matusky.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy