img: Hefira Grand wygrała Memoriał Profesora Andrzeja Modrakowskiego

Hefira Grand wygrała Memoriał Profesora Andrzeja Modrakowskiego

W otwierającej mityng gonitwie sprinterskiej tempo dyktował Freddyisready (Dastan Sabatbekov), który wyprowadził stawkę na końcową prostą. Tutaj finisz bliżej kanatu rozpoczęła Szarratu (Victor Popov) i nieco szerzej Dreams Come True (Kamil Grzybowski). Szarratu dość szybko uzyskała bezpieczną przewagę i niezagrożona minęła celownik na pierwszej pozycji. O drugą walka trwała do końca, ostatecznie Dreams Come True była o trzy czwarte długości lepsza niż Freddyisready. Trenerem zwycięskiej klaczy jest Janusz Kozłowski.

Apollo Del Sol (Sanzhar Abaev) galopował w dystansie za dyktującym tempo Hasemem Al Khalediah (Natalia Hendzel), na finiszową prostą jednak wbiegł już pierwszy i oddalił się od rywala. Hasem Al Khalediah długo utrzymywał drugą pozycję, dopiero w samym celowniku odebrał mu ją Amir Ibn Ducor (Dastan Sabatbekov), który był lepszy o nos. Zwycięskiego konia trenuje Justyna Domańska.

Dwie klacze stoczyły porywający pojedynek o zwycięstwo w gonitwie dwulatków. Prowadząca od startu Zonda RMP (Sanzhar Abaev) długo na finiszowej prostej odpierała ataki Noble Claudine (Anton Turgaev), w końcu jednak uległa rywalce o szyję; trzecia w odstępie była Faith (Natalia Hendzel). Trenerem zwyciężczyni jest Maciej Jodłowski.

W pierwszej z gonitw uczniowskich najwięcej sił na finiszu zachował Shuri (Agnieszka Tokarek), który w dystansie galopował pod koniec stawki. Do przodu zaczął się przesuwać w ostatnim zakręcie, a na prostej łatwo minął rywali zmęczonych tempem, jakie narzucili. Na drugie miejsce dość nieoczekiwanie wysunęła się Ukka (Esentur Turganaaly Uulu), a trzecie w samym celowniku wywalczyła In Polonia (Dominika Stępniak). Zwycięzcę trenuje Wojciech Chaboski.

Po starcie Memoriału Kasi Litwiniuk stawkę poprowadził Endurance (Roksana Kułaga), na przeciwległej prostej dołączył do niego Kimani (Cornelia Fraisl). Ale w zakręcie Endurance uciekł rywalowi i ze znaczną przewagą zwyciężył. Tymczasem do walki o drugie miejsce niespodziewanie i skutecznie włączył się Merkanto (Joanna Rychlak), który w dystansie miał sporą stratę do czołówki; trzecie miejsce zajął Kimani. Zwycięskiego konia trenuje Justyna Domańska.

Stawka koni w Memoriale Profesora Andrzeja Modrakowskiego galopowała w dystansie rozciągnięta, na jej czele był Egmej Gal (Anton Turgaev). W zakręcie konie zgrupowały się, a na finiszowej prostej łatwo do przodu przeszła Hefira Grand (Konrad Mazur) i bez większego wysiłku sięgnęła po zwycięstwo. Drugi był Egmej Gal, a na trzeciej pozycji finiszował Ezyr (Aslan Kardanov). Trenerem zwycięskiego konia jest Andrzej Laskowski.

Drugą gonitwę w ramach Pucharu Młodych Jeźdźców pod patronatem Dyrektora WTWK – Partynice po pasjonującej walce na finiszowej prostej wygrał Jack (Dastan Sabatbekov), do końca mocno naciskany przez Darvila (Komushbek Dogdurbek Uulu); trzecia w odstępie za tą dwójką przybiegła Royal Cherry (Sanzhar Altynbekov). Trenerem zwycięzcy jest Robert Świątek.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy