img: Haad Rin zwycięzcą Nagrody Otwarcia

Haad Rin zwycięzcą Nagrody Otwarcia

Nagrodę Otwarcia Sezonu Przeszkodowego wygrał Haad Rin, ale do oczekiwanego pojedynku z Cosmic Magic nie doszło – klacz już w początkowej fazie gonitwy straciła jeźdźca.

Czempion partynickich jeźdźców przeszkodowych Pavel Slozil mł. dosiadający Haad Rina kontrolował przebieg gonitwy, galopując przez większą część dystansu na czele stawki. W czołówce była również Cosmic Magic pod Lukasem Matusky’m, ale już na czwartej przeszkodzie, tzw. przejściu drogi spadł z niej jeździec. Haad Rin pewnie utrzymał pierwsze miejsce do celownika, a za nim w walce o drugą pozycję King Artur (Marcel Novak) w końcówce okazał się minimalnie lepszy od Her Hima (Rostislav Bens). Haad Rina dla stajni Borowa trenuje Robert Świątek.

Rozpoczynającą mityng gonitwę z płotami dla 4-letnich i starszych koni na dystansie 3400 m rozegrały na finiszu trzy konie – pierwszy minął celownik Zpigall pod Pavlem Peprną, dwie długości przed Mary Elizabeth (Marcel Novak), do której dwie i pół długości stracił Smashing (Lukas Matusky). Trenerem zwycięzcy reprezentującego stajnię Koń Dla Każdego II jest Emil Zahariev.

Faworyci między sobą rozstrzygnęli sprawę zwycięstwa w drugiej gonitwie z płotami dla 4-letnich i starszych koni, na dystansie 3600 m. Po wyjściu stawki na końcową prostą osłabli dotychczasowi liderzy, a na czele znalazł się Dominique tr. Pavla Tumy dosiadany przez Jana Faltejska i pewnie sięgnął po wygraną. W końcówce drugi koń ze stajni Dr. Charvat, Aztek (Marek Stromsky) został wyprzedzony przez Arlingtona (Jaroslav Myska) trenerki Evy Zahorovej.

Stawkę w długodystansowej gonitwie płaskiej (3200 m) poprowadził Bell Elysees (Pavel Kasny), za którym galopowały Daralara (Petr Foret) i Noble Claudine (Dastan Sabatbekov). Po wyjściu z ostatniego zakrętu Daralara wyprzedziła lidera, w pościg za nią ruszyły Noble Claudine i Viviann (Sabina Mokrosova), w końcówce do walki włączyła się jeszcze Nayefa (Martin Srnec). Zwycięsko z tej potyczki wyszła Noble Claudine ze stajni Westminster Race Horses, trenowana przez Macieja Jodłowskiego. Półtorej długości za nią w niewielkich odstępach celownik minęły Viviann, Daralara, Bell Elysees i Nayefa.

Faworyzowany Greek Dessert pod Janem Faltejskiem poprowadził stawkę w gonitwie z przeszkodami dla czterolatków i pierwszy minął celownik, chociaż w końcówce mocno go naciskał Notorious (Niklas Loven) i w celowniku stracił tylko trzy czwarte długości. Trzecie miejsce już w dużym odstępie zajął Salivano (Jan Kratochvil). Zwycięzcę dla stajni YAS Racing trenuje Pavel Tuma.

Imponujące zwycięstwo w gonitwie debiutujących trzylatków odniósł Le Destrier dosiadany przez Dastana Sabatbekova, w dystansie galopujący w dalszej części stawki prowadzonej przez Mageeka (Martin Srnec). Po wyjściu na końcową prostą łatwo wyprzedził rywali i pewnie wygrał, a na drugie miejsce finiszowała Saxon Way (Konrad Mazur), spychając Mageeka na trzecią pozycję. Trenerem zwycięskiego konia reprezentującego barwy stajni Pegza Horse Racing jest Michał Borkowski.

Ragane (Dastan Sabatbekov) narzuciła swoje tempo w gonitwie dla 4-letnich koni wyłącznie III grupy i odskoczyła rywalom na kilka długości. Od początku finiszowej prostej zaczęła się rozpędzać Kabula pod Martinem Srnecem. W szybkim tempie odrobiła straty i łatwo wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do celownika. Ragane obroniła drugie miejsce o łeb przed mocno finiszującym Polish Kingiem (Andrzej Mazurkiewicz). Kabulę reprezentującą stajnię Folblut Dla Każdego trenuje Emil Zahariev.

W zamykającej inauguracyjny mityng gonitwie z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni walkę o zwycięstwo stoczyły Minister Wojny pod Niklasem Lovenem i Green Rocks (Rostislav Bens), który prowadził od startu. Około połowy dystansu na czele stawki zmieniła go Babilonia (Jan Kratochvil), na ostatniej prostej do tej trójki dołączył Sophist (Marcel Novak). Green Rocks ponownie wysunął się na pierwsze miejsce, po ostatnim skoku mocny finisz oddał Minister Wojny i w celowniku wyprzedził rywala o szyję, trzecia była Babilonia. Zwycięzcę dla stajni Konary trenuje Michał Borkowski.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy