img: Haad Rin – ostatni zwycięzca sezonu

Haad Rin – ostatni zwycięzca sezonu

Ostatnim zwycięzcą 2020 roku na Partynicach został Haad Rin, który pod wodzą Niklasa Lovena pewnie wygrał Nagrodę Zamknięcia Sezonu. Jego trenerem jest Robert Świątek, a właścicielem Tadeusz Sieradzki.

Mocno zgrupowaną stawkę poprowadził Meisho Kongoh (Lukas Matusky), a po jego wyłamaniu na przeszkodzie poprzedzającej rów z wodą na czele stawki znalazł się Netto (Paweł Pałczyński). W końcowej fazie gonitwy dołączył do niego Haad Rin i po ostatnim skoku pewnie wyprzedził rywala. Za tą parą najlepszy w walce o trzecie miejsce okazał się w końcówce Nick (Thomas Boyer).

Mityng otworzyły trzylatki w serii A gonitwy z płotami. Od początku prowadziła Show Me The Money (Jaroslav Myska), tuż za nią podążał Tonerre (Niklas Loven). Na finiszowej prostej te dwa konie stoczyły walkę o zwycięstwo, a kolejność na celowniku była odwrotna – zwyciężył Tonerre trenera Roberta Świątka, wyprzedzając rywalkę o pół długości. Trzecie miejsce wywalczyła Madchen Fuer Alles (Oleksandr Ryzhak), który próbowała zagrozić faworytom, tracąc tylko trzy długości do drugiego miejsca.

Stawkę trzylatków w serii B gonitwy z płotami poprowadziła Nerida (Rostislav Bens), po kilku skokach na czele zmienił ją Gec (Niklas Loven). Na ostatnią prostą niemal równocześnie wjechały Minister Wojny (Pavel Slozil), Hunter’s Rules (Lukas Matusky) i słabnący Gec, którego później wyprzedził Spider Szumawa (Tomasz Pastuszka). Na finiszowych metrach Minister Wojny odskoczył rywalom i pewnie sięgnął po zwycięstwo, Hunter’s Rules był drugi, Spider Szumawa trzeci. Trenerem zwycięzcy jest Michał Borkowski.

Pierwszą z dwóch gonitw uczniowskich, a siódmą w całym cyklu, łatwo wygrał Darvil (Komushbek Dogdurbek Uulu). Faworyt na finiszowej prostej odskoczył próbującym dotrzymać mu kroku In Polonii (Dominika Stępniak) i Zawiei (Sanzhar Altynbekov), która dość sporo straciła na starcie i odrabianie dystansu mogło ją trochę kosztować. Darvila trenuje Wiesław Kryszyłowicz.

Z trójki koni, które rozgrywały między sobą serię A gonitwy z płotami, najwięcej sił zachował Nevado (Jan Odlozil), W dystansie galopował pod koniec stawki, by w decydujących momentach spokojnie wyprzedzić i odjechać prowadzącemu przez większą część dystansu Sorreno (Dominik Pastuszka), którego na końcowych metrach wyprzedził jeszcze Bailando (Thomas Boyer). Trenerem zwycięzcy jest Pavel Poles.

W serii B gonitwy z płotami w rozgrywce o zwycięstwo były cztery konie. Przed ostatnim zakrętem na prowadzenie wyszła Given Choice (Rostislav Bens), na końcową prostą pierwszy wbiegł Arunas (Niklas Loven) i zaczął zyskiwać przewagę. W pościg za nim ruszyła Ukka (Lukas Matusky) i w końcówce mocno zbliżyła się do rywala, ale pokonać go nie zdołała. W walce o trzecie miejsce Tanatos (Thomas Boyer) okazał się lepszy od Given Choice. Trenerem zwycięzcy jest Robert Świątek.

Ostatnią gonitwę uczniowską w sezonie wygrała Jagudka, dzięki czemu jadąca na niej Dominika Stępniak awansowała na trzecie miejsce w Pucharze Młodych Jeźdźców pod patronatem Dyrektora WTWK – Partynice. Zwycięską klacz trenuje Małgorzata Pilipczuk. Drugi był Gul (Bolot Kalysbek Uulu), trzecia Dreams Come True (Olivia Szarłat). Piąte miejsce wywalczyła Yennefer i dosiadający jej Sanzhar Altynbekov przypieczętował tym swoje zwycięstwo w pucharowej klasyfikacji; drugie miejsce w PMJ zajął Esentur Turganaaly Uulu.

Przez początkową część gonitwy z przeszkodami dla czterolatków na prowadzeniu by Well Absolut (Jaroslav Myska). Po przeszkodzie wodnej stawka przegrupowała się, a na jej czele znalazł się One Way Ticket (Pavel Slozil). Na finiszowej prostej w walce o zwycięstwo wciąż liczyły się cztery konie, ale One Way Ticket nie pozwolił się doścignąć i łatwo wygrał. Na drugie miejsce finiszowała Say Szumawa (Niklas Loven), trzeci był Neapol (Dominik Pastuszka). Trenerem zwycięzcy jest Michał Borkowski.

Debiutant Kiss Or Kill (Konrad Mazur) mocnym finiszem środkiem toru rozstrzygnął na swoją korzyść gonitwę dla dwulatków. Drugie miejsce wywalczyła galopująca przy kanacie Iskra (Dastan Sabatbekov), a na trzecie w samej końcówce finiszował polem Madiba Movie (Natalia Hendzel). Trenerem zwycięskiego konia jest Wojciech Chaboski.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy