img: Haad Rin nie zwalnia tempa

Haad Rin nie zwalnia tempa

Cztery tysiące widzów w słoneczną niedzielę 11 sierpnia obserwowało na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice triumf Haad Rina w najważniejszej gonitwie przeszkodowej dnia – Wrocławska Trial. Dosiadany przez szwedzkiego dżokeja Niklasa Lovena nie dał szans rywalom i wydaje się być jednym z największych faworytów przed wrześniową Wielką Wrocławską Nagrodą Portu Lotniczego Wrocław.

Mityng otworzyły trzylatki w gonitwie z płotami. Poprowadziła Una Emocion (Paweł Pałczyński), na początku przeciwległej prostej od stawki oderwała się Colombina (Jakub Spacil) i zyskała kilkanaście metrów przewagi. Przed wejściem w zakręt trzy konie doszły liderkę, a po wyjściu na finiszową prostą prowadzenie objęła Haveyoueverseen (Christopher Roberts) i odpierając ataki Mike’a Of Jape (Marcel Novak) z przewagą dwóch długości pierwsza minęła celownik. Jej trenerką jest Jana Novakova. Pozostałe konie nie ukończyły gonitwy.

Trzyletnie folbluty IV grupy ścigały się na dyst. 1907 m. Poprowadziła Riva Polonia (Karolina Dynarowska), po wyjściu na końcową prostą na czele stawki znalazła się Jarabina (Małgorzata Kryszyłowicz) i pewnie sięgnęła po zwycięstwo. Drugie miejsce również niezagrożona zajęła Uwertura (Kamila Maryniak), a jako trzecia celownik minęła Zjawa (Petro Nakoniechnyi). Trenerką zwyciężczyni jest Małgorzata Kryszyłowicz.

Przez większą część dystansu gonitwy Wrocławska Trial na prowadzeniu był Hades (Christopher Roberts), potem na krótką chwilę zmienił go Reki (Marcel Novak), po czym na czoło stawki wysunął się Haad Rin (Niklas Loven) i podkręcił tempo. Kroku próbował mu dotrzymać Nick (Thomas Boyer), ale na końcowych metrach wyraźnie uległ faworytowi. Jako trzeci celownik minął Reki. Trenerem zwycięskiego konia jest Robert Świątek.

Długodystansową próbę (3200 metrów) pod patronatem LOTTO – partnera sezonu 2019 na Partynicach –  wygrał Nider (Ulan Kozhomkulov), który prowadził niemal od samego startu. Tuż za nim finiszowała Time Of Glory (Natalia Hendzel), a na trzecie miejsce już w nieco większym odstępie wysunął się Dabadiyan (Kamila Maryniak). Trenerem zwycięzcy jest Franciszek Wołoszyn.

Faworytka Cosmic Magic (Marcel Novak) łatwo wygrała gonitwę z przeszkodami dla czterolatków. Prowadzenie objęła zaraz po starcie i nie oddała go do celownika, powiększając na końcowych metrach przewagę nad najgroźniejszym rywalem Nebo (Niklas Loven). Jako trzecia linię celownika przecięła Silver Night (Thomas Boyer). Trenerem zwycięskiej klaczy jest Radim Bodlak.

W kończącej mityng gonitwie szybko na czoło stawki wysunęła się Essea (Ulan Kozhomkulov) i odskoczyła rywalom na kilkadziesiąt metrów. Sił jednak wystarczyło jej do początku finiszowej prostej, gdzie najpierw minął ją Tebinio (Małgorzata Kryszyłowicz) i pogalopował po zwycięstwo, a później reszta koni. Druga przybiegła Turfsonne (Konrad Brygier), a na trzecie miejsce finiszowała Zarra (Kamila Maryniak).

Jak zawsze publiczność na Partynicach mogła liczyć na atrakcje dodatkowe, tym razem były to zamki i pałace Dolnego Śląska, które zaprezentowały swoją ofertę, a kilku szczęśliwców wróciło z wyścigów z voucherami do ekskluzywnych obiektów w Kliczkowie, Morawie i Zamku Czocha.

Na następny mityng wyścigowy organizatorzy zapraszają za tydzień 18 sierpnia, będzie to 9. dzień wyścigowy sezonu 2019 na Partynicach – Motoclassic Wrocław.

Fotogaleria z 8 dnia wyścigowego sezonu, 11.08.2019, fot. Agata Władyczka

 

Ostatnie newsy