img: Gold Trip wygrywa Melbourne Cup

Gold Trip wygrywa Melbourne Cup

Gold Trip duetu trenerów Ciaron Maher i David Eustace wygrał pod dżokejem Markiem Zahrą najsłynniejszą australijską gonitwę Melbourne Cup (G1, 3200 m, 7 750 000 AUD).

Ten długodystansowy handikap rozegrany tradycyjnie w pierwszy wtorek listopada na torze Flemington w Melbourne, zgromadził na starcie 22 konie. Gold Trip rozpoczął finisz na początku ostatniej prostej z odległej pozycji, na 300 m przed celownikiem wysunął się na czoło stawki i nie dał odebrać sobie zwycięstwa.

Drugi dwie długości za nim był Emissary (Patrick Moloney), a na trzecie miejsce finiszowała High Emocean (Teodore Nugent), odbierając je europejskiemu faworytowi Deauville Legend (Kerrin McEvoy).

Francuskiej hodowli 5-letni Gold Trip (Outstrip – Sarvana po Dubai Destination) dobrze biegał we Francji, zanim został sprzedany do Australii. Odniósł wprawdzie tylko jedno zwycięstwo, w Prix Greffulhe (G2, 2200 m), ale był drugi w Prix Ganay (G1, 2100 m), trzeci w Grand Prix de Paris (G1, 2400 m) i Grand Prix de Saint-Cloud (G1, 2400 m), a także czwarty w Prix de l’Arc de Triomphe (G1, 2400 m).

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy