img: Generalny sprawdzian przed Wielką Wrocławską

Generalny sprawdzian przed Wielką Wrocławską

Wrocławska Trial – generalny sprawdzian przed Wielką Wrocławską. Na starcie osiem koni, wśród nich tegoroczny zwycięzca Crystal Cup, trenowany we Wrocławiu Haad Rin. I znakomici rywale: z Czech Starbuck i Hades, które doskonale znają wrocławski tor, oraz Reki, który na Partynicach odnosił największe sukcesy, a także polski weteran partynickiego hipodromu Netto.

Faworytem będzie z pewnością Haad Rin, który w czerwcu w znakomitym stylu wygrał na Partynicach gonitwę Crystal Cup, zaś jesienią ubiegłego roku był minimalnie drugi w gonitwie Listed we francuskim Compiegne. Starbuck wielokrotnie ścigał się we Wrocławiu, wygrywając tu trzy razy, ostatnio w tegorocznej Nagrodzie Otwarcia Sezonu; po kolejne zwycięstwo sięgnął w Pardubicach. Świetnie w tym sezonie biega również Hades, który swoje dwa ostatnie starty, w Szwecji, zamienił na zwycięstwa, wcześniej był tam jeszcze drugi, podobnie jak w Mediolanie. Na wrocławski tor powraca jeden z jego bohaterów Reki, który w 2017 r. wygrał tu Crystal Cup, a w poprzednim sezonie był trzeci w Wielkiej Wrocławskiej. O ile jednak wówczas trenował na Partynicach pod okiem Michała Borkowskiego, tak teraz przyjeżdża jako podopieczny czeskiej trenerki Hany Kabelkovej. W tym roku jeszcze nie startował i jego aktualna forma pozostaje zagadką., Netto, rzec można, to już weteran wrocławskich gonitw przeszkodowych, w tym sezonie startował dwukrotnie, zajmując m.in. czwarte miejsce w Crystal Cup, rok wcześniej był w tej gonitwie trzeci, z dużą przewagą nad Rekim, w Nagrodzie Otwarcia Sezonu dość wyraźnie uległ Starbuckowi.

Trudne zadanie w konfrontacji z wymienioną piątką czeka pozostałych uczestników testu przed Wielką Wrocławską. Z dobrej strony w swoim pierwszym starcie po zmianie właściciela i trenera zaprezentował się Nick, który po przejściu do stajni Elwiry Porębnej przybiegł drugi w Nagrodzie Masiniego. Ten doświadczony stipler ma za sobą udział w 16 gonitwach przeszkodowych crosscountry w Pardubicach, z których trzy wygrał. Nieźle w swoim pierwszym przeszkodowym występnie na wrocławskim torze zaprezentował się Palazzo Corsini, kończąc wyścig na piątej pozycji. Solidnie biegający w poprzednich sezonach Celadon na siódmym miejscu, ostatnim płatnym, ukończył tegoroczną gonitwę Crystal Cup.

Rywalizację w gonitwach z płotami rozpoczynają trzylatki. Po raz trzeci w gonitwie z przeszkodami zmierzą się czteroletnie folbluty, a o drugie zwycięstwo powalczą Cosmic Magic i Nebo.

Ostatnie newsy