img: Generalna przymiarka

Generalna przymiarka

Czternaście koni sprawdzi swoje możliwości w nagrodzie Wrocławska Trial, generalnej przymiarce do Wielkiej Wrocławskiej Nagrody Prezydenta Wrocławia. Część z nich już zdążyła w tym sezonie potwierdzić swoje aspiracje do udziału we wrześniowym spotkaniu na szczycie.

Cosmic Magic lekko wygrała Nagrodę Otwarcia Sezonu Przeszkodowego na Partynicach, dobrze w tej samej gonitwie wypadły Newman i Netto. Piąta przybiegła Herbata, ale był to jej pierwszy start po rocznej przerwie, dwa lata temu sensacyjnie wygrała… nagrodę Wrocławska Trial. Mający duże doświadczenie w gonitwach z przeszkodami Reki, to ubiegłoroczny zwycięzca Wielkiej Wrocławskiej, ten sezon rozpoczął od udziału w gonitwie G1 w Merano, której nie ukończył z powodu upadku jeźdźca w końcowej fazie wyścigu. Nickowi z tego samego powodu nie udało się dobiec do celownika w stiplu I kat. w Lysa nad Labem, ale w minionym sezonie był trzeci w Wielkiej Wrocławskiej i wygrał Nagrodę Zamknięcia Sezonu.

Dla pozostałych uczestników Wrocławska Trial będzie testem, który da odpowiedź, czy są końmi na miarę Wielkiej Wrocławskiej. Nebo, to zwycięzca ubiegłorocznej Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego, zacięty bój toczył z nim Turion. Ale pierwszy z nich w tym roku pobiegł tylko w gonitwie z płotami, kończąc wyścig jako szósty, drugi w ogóle jeszcze nie startował. Trzy występy w tym sezonie, w tym jeden zwycięski, ma za sobą Annie Railly, były to jednak gonitwy niższych kategorii.

Drugie spotkanie w cyklu gonitw z przeszkodami czeka czterolatki. Pierwszą konfrontację, na początku lipca, pewnie na swoją korzyść rozstrzygnęła Say Szumawa. Nieco ponad jedną długość za nią przybiegła Diana Jape, piąty w dużym odstępie za czołową dwójką był Neapol, dwie i pół długości za nim wyścig kończyła Una Emocion, nie dobiegł do celownika As de Treffles, z którego jeździec spadł w początkowej fazie gonitwy. Przeszkodowe przetarcie ma też za sobą Grand Jackpot, który pod koniec lipca startował w Pardubicach i był z dużą stratą ostatni. Pozostałe konie debiutują w gonitwie z przeszkodami.

W dwóch gonitwach z płotami pobiegną trzylatki. W pierwszej płotowy debiut mają za sobą trzy konie: Nitro, który z początkiem lipca był blisko trzeci we Wrocławiu; Spider Szumawa, który przybiegł piąty ze znaczną stratą do rywala; oraz Torpida, która była dwie długości za nim szósta. W drugiej ponownie spotkają się: czwarty w płotowym debiucie Sophist, siódmy w tym samym wyścigu Star of Spirit oraz Neonira, która wyścigu nie ukończyła. Dream of Dragon płotowy debiut zaliczył z końcem maja w Merano, gdzie przybiegł ostatni, trochę poprawił się w Pardubicach. Dla pozostałych uczestników obu gonitw będzie to pierwsze spotkanie z płotami.

Do ciekawej rywalizacji dojedzie w gonitwie z płotami dla starszych koni. Spotka się w niej kilku uczestników gonitw z 1 lipca – Dominer, Bailando i Sorreno, które w takiej kolejności zajęły trzy czołowe lokaty, oraz Kanclerz i Spasski, które w innym wyścigu przybiegły na miejscach drugim i trzecim. Do rywalizacji o zwycięstwo może włączyć się Dominique, który po udanej karierze w gonitwach płaskich, w tym roku zadebiutował w stiplu i od razu zwyciężył.

Ostatnie newsy