img: Fuks w Liverpoolu: Noble Yeats wygrał Grand National

Fuks w Liverpoolu: Noble Yeats wygrał Grand National

Mniej liczony Noble Yeats wygrał Randox Grand National na torze Aintree w Liverpoolu, a do zwycięstwa poprowadził go Sam Waley-Cohen, jedyny w stawce jeździec-amator, dla którego był to ostatni wyścig w karierze.

Siedmioletni Noble Yeats (po Yeats) – pierwszy koń, którego w Grand National siodłał trener Emmett Mullins, a właścicielem jest ojciec jeźdźca Robert Waley-Cohen – galopował w czołowej grupie i przed wyjściem na końcową prostą wysunął się na prowadzenie.

Na ostatniej przeszkodzie dołączył do niego Any Second Now pod Markiem Walshem, który wystartował jako faworyt. Te dwa konie rozegrały między sobą walkę o zwycięstwo, w której lepszy o dwie i jedną czwartą długości okazał się Noble Yeats.

Trzeci ze stratą 20 długości był inny koń z grona faworytów Delta Work (Jack Kennedy). Wyścigu nie ukończył m.in. ubiegłoroczny triumfator Minella Times z Rachael Blackmore  w siodle, który miał upadek na dziewiątej przeszkodzie, a także Snow Leopardess, która została zatrzymana po pierwszym okrążeniu.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy