img: Folbluty, araby, kłusaki…

Folbluty, araby, kłusaki…

Dziewięć gonitw liczy program sobotniego mityngu. Otworzą go i zakończą kłusaki francuskie, które po raz drugi w tym sezonie zaprezentują się na wrocławskim torze. Trzyletnie araby rywalizować będą w Memoriale Profesora Andrzeja Modrakowskiego, a młodzi jeźdźcy powalczą o punkty do czempionatu w dwóch gonitwach dla folblutów.

Obie gonitwy z udziałem zaprzęgów będą handikapami. W 11-konnej stawce pierwszej z nich rola faworyta przypadnie Gobsowi, którego trenuje Anna Frontczak-Salivonchyk. Koń ten w bieżącym sezonie już czterokrotnie mijał celownik na pierwszej pozycji, ponadto raz był drugi; bardzo dobrze spisywał się również w ubiegłym roku, także odnosząc cztery zwycięstwa.

Kilka dobrych wyścigów, w tym dwa zwycięskie, zaliczył w tym sezonie Hello Bill trenowany przez Magdalenę Kieniksman, chociaż zbyt często przytrafiały mu się dyskwalifikacje. Nieźle też radzą sobie Elka Ludoetka trenerki Moniki Melinger i Grisette Mesloise trenerki Manueli Wasiak; obie klacze mają w tym roku po jednym zwycięstwie.

Obsada drugiej gonitwy kłusaków również liczy 11 koni, wśród których wynikami wyróżniają się klacze Iriska Ov trenerki Magdaleny Kieniksman i Isalyne D’abomey trenerki Manueli Wasiak. Każda z nich ma na koncie dwa tegoroczne zwycięstwa; ponadto Iriska Ov trzy razy była druga i raz trzecia, a Isalyne D’abomey raz druga i dwukrotnie trzecia. Dwa zwycięstwa i kilka płatnych miejsc ma także w tegorocznym dorobku Inoui De Boijaret trenera Leszka Piotrowskiego, zdarzały mu się też jednak mniej udane występy.

Memoriał Profesora Andrzeja Modrakowskiego, to gonitwa eksterierowa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej grupy, w której z siedmiu uczestników szóstka ma na koncie po jednym zwycięstwie.

Uczniowie i starsi uczniowie jeździeccy dwukrotnie staną przed szansą powiększenia swojego dorobku punktowego w klasyfikacji Czempionatu Młodych Jeźdźców: w gonitwie dla 4-letnich i starszych koni pełnej krwi angielskiej oraz w gonitwie dla trzylatków.

Fot. Dawid Tomiczek

Tagi

Ostatnie newsy