img: Fobluty z Iwna i francuskie araby

Fobluty z Iwna i francuskie araby

Bardziej zrównoważoną pod względem rasowym, chociaż trochę mniej liczną niż w poprzednich latach, 23-konną stawkę ma w tym sezonie pod opieką partynicka trenerka Justyna Domańska.

Koni pełnej krwi angielskiej jest w stajni osiem, wśród nich znane z poprzednich sezonów dwie klacze z Iwna: 5-letnia Królowa Kinga i o rok młodsza Szansonistka.

Z dwójki trzylatków wyścigowe przetarcie ma za sobą irlandzkiej hodowli Volumen, który biegał na Służewcu jako dwulatek w treningu Wojciecha Olkowskiego; debiutantką jest Endorfina.

Grupę dwuletnich folblutów tworzą dwie klacze i ogier wyhodowane w Iwnie oraz irlandzkiej hodowli klacz po Phoenix of Spain.

Wśród arabów najliczniej reprezentowane są konie starsze; w tym gronie znajdują się m.in. znane z dobrych występów 5-letnie klacze hodowli francuskiej Astonishing Grace i HM Al Fayza, a także o rok młodsze, również wyhodowane we Francji, kl. Beyla Pompadour i og. Azaar.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy