img: Fazza w Dubaju

Fazza w Dubaju

Fazza Al Khalediah z partynickiej stajni trenera Michała Borkowskiego jest już w Dubaju, gdzie w przyszłą sobotę (28 marca) odbędzie się finałowy mityng wyścigowego karnawału – Dubai World Cup.

Fazza wystartuje w pierwszej gonitwie dnia, Dubai Kahayla Classic (G1) na dystansie 2000 m z pulą 1.000.000 USD, w której rok temu po fantastycznej walce był tylko o nos drugi za AF Maherem. Zapowiadają się ogromnie emocje, jako że w stawce jest niemal cała ubiegłoroczna czołówka – oprócz zwycięskiego AF Mahera także trzeci na celowniku Amwaj, piąty Tallab Al Khalediah i siódmy Ziyaad. W siodle Fazzy ponownie zasiądzie Pierantonio Convertino.

Głównym wydarzeniem mityngu jest Dubai World Cup z pulą 12.000.000 USD, a poza tym w programie jest jeszcze osiem gonitw. O wielkie pieniądze ścigać się będą konie z krajów Bliskiego Wschodu i światowych potęg. Najliczniejszą w historii ekipę zapowiadają Japończycy, którzy zgłosili 20 koni. Tradycyjnie licznie reprezentowani są Amerykanie, w gonitwach na trawie sporo jest koni z Europy.

Mityng na torze Meydan w Dubaju odbędzie się bez publiczności.

Przypuszczalne listy startowe – tutaj

Fot. Marta Chowańska

Ostatnie newsy