img: Fazza Al Khalediah w Qatar Arabian World Cup

Fazza Al Khalediah w Qatar Arabian World Cup

W niedzielę na torze Parislongchamp we Francji Fazza Al Khalediah, trenowany przez Michała Borkowskiego na wrocławskich Partynicach, drugi raz w karierze stanie na starcie prestiżowej gonitwy Qatar Arabian World Cup (G1 2000 m 600.000 euro), którą dwa lata temu sensacyjnie wygrał.

Wrocławski arab ma 5. numer startowy, a ruszać będzie z pierwszego boksu. Pojedzie na nim Christophe Soumillon, 10-krotny czempion dżokejów we Francji, który trzy tygodnie temu na tym samym torze poprowadził Fazzę do zwycięstwa w Qatar Cup – Prix Dragon.

Rywali jest tylko siedmiu, ale bardzo mocnych. Ebraz to zwycięzca Qatar Arabian World Cup sprzed roku, w tym sezonie wygrał dwa duże wyścigi G1 – w Doha i Goodwood. Khataab był dwukrotnie drugi w Qatar Arabian World Cup – za Fazzą i za Ebrazem. W świetnej formie są Tayf, Hayyan i Messi.

Start wyścigu – godz. 15:25, bezpośrednio przed najważniejszą gonitwą dnia, Prix de l’Arc de Triomphe (16:05).

Z kolei zaraz po Nagrodzie Łuku Triumfalnego, w Prix de l’Opera Longines (G1 2000 m 300.000 euro), polskie barwy reprezentować będzie Inter Royal Lady, klacz trenowana przez Adama Wyrzyka, na której pojedzie Szczepan Mazur, 5-krotny czempion dżokejów w Polsce (16:50).

Ostatnie newsy