img: Faworyt i fuks

Faworyt i fuks

Dwa konie trenowane na Partynicach przez Tadeusza Dębowskiego i Marlenę Stanisławską – faworyt Inter Approach i fuks Dacinni – odnotowały efektowne zwycięstwa podczas niedzielnych wyścigów na Służewcu.

Oba konie wygrały łatwo, chociaż w różnym stylu. Inter Approach pod Sanzharem Abaevem w gonitwie dla 3-l. i st. koni II gr. (1400 m) – po tym, jak źle wystartował i musiał odrabiać starty – finiszował z końca stawki. Mimo to wygrał bez problemu z przewagą trzech długości nad Szachrajką (Szczepan Mazur).

Dacinni z kolei, na którym jechał Erbol Zamudin Uulu, w gonitwie dla 4-l. i st. koni IV gr. (1800 m) od startu ostro ruszył do przodu i wypracował sobie ogromną przewagę, której na finiszowej prostej nie był w stanie zniwelować żaden z rywali. Drugi na celowniku Sigismundus Rex (S. Mazur) miał siedem długości straty.

Gensik trenera Michała Borkowskiego zajął bliskie trzecie miejsce w Nagrodzie Figaro dla 4-l. i st. arabów (kat. B, 2400 m), którą wygrał Ocean Al Maury (tr Maciej Kacprzyk, dż. S. Mazur).

Fot. Monika Metza-Jodłowska

Tagi

Ostatnie newsy