img: Fantastyczny finisz Cosmic Magic w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu

Fantastyczny finisz Cosmic Magic w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu

Cosmic Magic pod Janem Odlozilem poprowadziła stawkę w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu i wygrała tę gonitwę, chociaż nie przyszło jej to łatwo. Tempo w dystansie było wolne, wzrosło nieco w drugiej fazie wyścigu. Na końcową prostą dość niespodziewanie wyprowadził Nick (Paweł Pałczyński) i trochę odskoczył rywalom. Jednak Cosmic Magic po raz kolejny zademonstrowała swój piorunujący finisz w końcówce i minęła celownik pierwsza, o szyję przed Nickiem; trzeci w odstępie pięciu długości był Mobilization (Pavel Slozil). Trenerem zwycięskiej klaczy jest Radim Bodlak, właścicielem – I.K.Art, s.r.o.

Niespodzianką zakończyła się pierwsza gonitwa ostatniego dnia sezonu wyścigowego 2021 na Partynicach – łatwe zwycięstwo odniosła debiutująca w gonitwie z płotami Yennefer, na której jechał Pavel Slozil. Drugie miejsce zajął Sorreno (Pavel Peprna); te dwa konie wysunęły się na czoło stawki w ostatnim zakręcie i odskoczyły rywalom, którym pozostała walka o trzecie miejsce – ostatecznie wywalczył je Lastien (Jan Kratochvil). Trenerem zwycięskiej klaczy jest Robert Świątek, właścicielem – Tadeusz Sieradzki.

W drugiej serii gonitwy z płotami dla starszych koni od startu mocnym tempem poprowadził Hibernian (Rostislav Bens). Przed ostatnim zakrętem zbliżył się do niego Molly Power pod Janem Faltejskiem, a na końcowej prostej pewnie pokonał rywala. Walkę o trzecie miejsce na swoją korzyść rozstrzygnął Carlito (Pavel Slozil). Zwycięzcę dla stajni Francis Fuchs trenuje Pavlina Bastova.

Stawkę w gonitwie płaskiej na klasycznym dystansie 2400 m poprowadził Remus (Bolot Kalysbek Uulu) i uzyskał znaczną przewagę. Jeszcze przed wejściem w ostatni zakręt doszedł go i wyprzedził Handarro pod Dastanem Sabatbekovem i z kolei on odskoczył na kilka długości. Na prostej w pościg za nim ruszyły Igraszka (Natalia Hendzel) i Karagana (Milan Zatloukal) i znacznie zmniejszyły straty, ale pokonać go nie zdołały. Trenerem zwycięzcy jest Michał Borkowski, właścicielem – BMS Group S. Pegza.

Liczną stawkę trzylatków w gonitwie z płotami poprowadziła Tijen de Lesieniec (Adam Cmiel). Konie dość długo galopowały w zwartej grupie i zamieniały się pozycjami za liderką. W połowie ostatniego zakrętu zrównała się z nią Nathalea Great pod Janem Faltejskiem, a na początku finiszowej prostej objęła prowadzenie i niezagrożona minęła celownik jako pierwsza. Za nią w walce o drugie miejsce Salivano (Jan Kratochvil) okazał się lepszy od Speedy Girl (Oleksandr Ryzhak). Nathalea Great jest trenowana przez Pavla Tumę dla Stajni Dr. Charvat.

Ciężar prowadzenia w przeszkodowej gonitwie czterolatków wzięła na siebie Noranda (Oleksandr Ryzhak). Jeszcze przed wyjściem na bieżnię płotową wyprzedziło ją kilka koni, a na czele znalazł się Oceanik (Paweł Pałczyński). W zakręcie zaczął jednak słabnąć i na początku finiszowej prostej do przodu przesunęły się Minister Wojny pod Pavlem Slozilem, Jacqueline (Jan Faltejsek) i Darvil (Adam Cmiel). Z tej trójki walkę o zwycięstwo stoczyły dwa pierwsze – ostatecznie Minister Wojny w samym celowniku pokonał rywalkę o szyję, Darvil był trzeci ze stratą 2½ długości. Trenerem zwycięzcy jest Michał Borkowski, właścicielami – Joanna i Jarosław Zalewscy.

Emocjonujący przebieg miała gonitwa dwulatków, którą dubletem wygrały konie trenowane przez Łukasza Sucha. Poprowadziła Nebbiana (Bolot Kalysbek Uulu) i wyprowadziła stawkę na końcową prostą. Tutaj długi finisz z dalekiej pozycji rozpoczął Be Like Zazou pod Dastanem Sabatbekovem i na końcowych metrach o pół długości pokonał Nebbianę, za którą dwie długości trzeci przybiegł Sopot (Sanzhar Abaev). Właścicielem zwycięskiego konia jest Grzegorz Kogut.

Dużo emocji dostarczyła również gonitwa z przeszkodami dla starszych koni. Od początku zwartej grupie przewodził King Heart pod Janem Odlozilem. On też wyprowadził stawkę na finiszową prostą, gdzie do walki o zwycięstwo włączyły się Lad In (Pavel Slozil) i atakujący z czwartej pozycji Leo Fantastico (Jan Faltejsek). King Heart utrzymał przewagę pół długości nad Leo Fantastico, za którym półtorej długości przybiegł Lad In. Zwycięzcę dla I.K.Art, s.r.o. trenuje Radim Bodlak.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy