img: Ever Soleado w G2 na San Siro

Ever Soleado w G2 na San Siro

W niedzielę Ever Soleado, podopieczny trenera Roberta Świątka z Partynic, wystartuje w gonitwie z płotami G2 na mediolańskim torze San Siro.

Czterolatek reprezentujący barwy stajni Junga Wiesława Jakuba Kartusa pobiegnie w Premio Corsa Siepi Dei 4 Anni, gonitwie G2 na dyst. 3600 m i z pulą nagród 50.050 euro, przeznaczonej dla koni czteroletnich. Ponownie dosiądzie go czeski dżokej Jan Kratochvil, który poprowadził Ever Soleado do zwycięstwa w poprzednim starcie w Mediolanie.

W liczącej dziewięć koni stawce za faworyta uchodzi Roncal czeskiego trenera Pavla Tumy, niepokonany w trzech poprzednich startach; ostatnio wygrał gonitwę w Pisie. Groźny powinien być Ruzzini, który w tym roku biegał już czterokrotnie we Francji, kończąc zwycięsko swój ostatni występ. A także Saint Ex, drugi koń ścigający się na francuskich torach, który wygrał oba swoje tegoroczne starty. Do walki o zwycięstwo może też włączyć się Big City, blisko drugi za Ever Soleado w poprzednim wyścigu, wcześniej dwa razy zwycięski w tym roku.

Ostatnie newsy