img: Elitarna „15” w Łuku Triumfalnym

Elitarna „15” w Łuku Triumfalnym

Prix de l’Arc de Triomphe (G1, 2400 m, 5.000.000 euro) – najbardziej prestiżowa gonitwa w Europie, która w niedzielę rozstrzygnie się na Longchamp w Paryżu – zgromadziła na starcie 15 znakomitości z Europy i Japonii.

Ten ogromny prestiż sprawia, że często właściciele decydują się zapisać swoje konie do Nagrody Łuku Triumfalnego w dodatkowym terminie, co kosztuje 120.000 euro.

Tak też było tym razem – wcześniejszą listę startową uzupełniły: niemiecki derbista z tego roku Fantastic Moon (tr Sarah Steinberg) i tegoroczny zwycięzca angielskiego St. Leger 3-letni Continuous (tr Aidan O’Brien) z Irlandii.

Faworytem jest niepokonany francuski derbista z tego roku Ace Impact (tr Jean-Claude Roguet), wysoko oceniane są również szanse 6-l. Hukuma (tr Owen Burrows), zwycięzcy G1 King George VI and Queen Elizabeth Stakes oraz minimalnie pokonanego w tej gonitwie 4-l. Westovera (tr Ralph Beckett).

Japonię reprezentuje 5-l. klacz Through Seven Seas (tr Tomohito Ozeki), która w Takarazuka Kinen (G1, 2200 m) tylko o szyję uległa liderowi światowego rankingu Equinoksowi.

Fot. Marta Nowakowska

Ostatnie newsy