img: El Rosill z pucharem seniorów

El Rosill z pucharem seniorów

Wyścig trzyletnich klaczy arabskich o Puchar Wrocławskiego Centrum Seniora poprowadziła Emesta (Maja Drozd) i pierwsza wbiegła na końcową prostą. Tutaj do głosu doszły trzy inne klacze, które między sobą rozstrzygnęły walkę o zwycięstwo. Ostatecznie pierwsza na celowniku zameldowała się El Rosill (Petro Nakoniechnyi), za którą w odstępie półtorej długości niemal jednocześnie linię celownika minęły Cheroja (Małgorzata Kryszyłowicz) i Czarna Perła (Jakub Pavlicek). Trenerem zwyciężczyni jest Tadeusz Dębowski.

Mityng otworzył łatwym zwycięstwem w gonitwie uczniowskiej Bailando (Esentur Turganaaly Uulu), prowadząc od startu do celownika. Drugie miejsce o krótki łeb obroniła In Polonia (Joanna Rychlak), którą od wyjścia na finiszową prostą goniła Rosa (Dominika Stępniak). Trenerem zwycięskiego konia jest Franciszek Wołoszyn.

Nagroda Portu Lotniczego Wrocław zakończyła się bardzo łatwym zwycięstwem Seririo (Jakub Pavlicek), za którą jako drugi minął celownik Ever Soleado (Petro Nakoniechnyi), a trzecie miejsce w ostatniej chwili wywalczyła Mystic Light (Małgorzata Kryszyłowicz). Zwycięską klacz trenuje Wojciech Chaboski.

Mistrz Polski Kłusaków w sezonie 2019 nie został wyłoniony – gonitwa została unieważniona przez Komisję Techniczną.

Drugą gonitwę uczniowską rozegrały między sobą faworyzowane konie – pewne zwycięstwo odniosła Izakaya (Joanna Rychalak), o dwie i pół długości wyprzedzając Hamisa (Katia Suleymanowa), za którym ze stratą 1¼ dł. finiszowała Zjawa (Dominika Stępniak). Zwycięską klacz trenuje Robert Świątek.

Dziesięciokonną stawkę arabów hodowli krajowej w gonitwie pod patronatem Lotto poprowadził El Errai (Martyna Sommer), w ślad za nim podążał Aria Sf (Karolina Kamińska) i te dwa konie uzyskały przewagę nad resztą stawki. Na finiszową prostą wyprowadził Aria Sf i pewnie sięgnął po zwycięstwo, a słabnącego El Erraia wyprzedziła Zarinka (Małgorzata Kryszyłowicz). Trenerem zwycięzcy jest Robert Świątek.

Zaraz po starcie ostatniej gonitwy na czele znalazł się Tudemon (Joanna Rychlak), szybko zmieniony przez Jam Vladyslavę (Kamila Maryniak), za którą usadowiła się Ruler In Pink (Jakub Pavlicek). Po wyjściu koni na finiszową prostą odpadła Jam Vladyslava, a do czołówki dołączył King Age Of Jape (Natalia Hendzel), pościg rozpoczęła Diora (Cornelia Fraisl), która tuż przed celownikiem wysunęła się na pierwsze miejsce; druga była Ruler In Pink, a trzeci King Age Of Jape. Zwycięską klacz trenuje Przemysław Łucki.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy