img: Echaron trzeci w Derby

Echaron trzeci w Derby

Trenowany na Partynicach przez Małgorzatę Kryszyłowicz czteroletni ogier Echaron, dosiadany przez swoją trenerkę, zajął trzecie miejsce w Derby Arabskim (kat. A, 3000 m, 112.000 zł).

Wyhodowany w Stadninie Koni Michałów i będący jej własnością ogier przez większą część dystansu galopował w drugiej części stawki. W ostatnim zakręcie zaczął stopniowo przesuwać się do przodu i po wyjściu na końcową prostą rozpoczął finisz, który dał mu trzecie miejsce, za parą faworytów – Alsahrem (tr. Maciej Janikowski, dż. Sanzhar Abaev) i Kenjiy’m (tr. Cornelia Fraisl, k. dż. Dastan Sabatbekov).

Podczas niedzielnych wyścigów na Służewcu partynickie konie zanotowały też jedno zwycięstwo i jedno drugie miejsce. Gonitwę dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej III grupy (1600 m) wygrała Hadjar trenera Michała Borkowskiego, dosiadana przez Sanzhara Abaeva.

W gonitwie dla 3-letnich i starszych koni II grupy (1400 m) na drugiej pozycji finiszowała Seririo trenera Łukasza Sucha, dosiadana przez Konrada Mazura.

Ostatnie newsy