img: Echaron czwarty w Nagrodzie Janowa, zwycięstwo Seririo

Echaron czwarty w Nagrodzie Janowa, zwycięstwo Seririo

Trenowany na Partynicach przez Małgorzatę Kryszyłowicz arabski ogier Echaron zajął czwarte miejsce w Nagrodzie Janowa (kat. A 2600 m 43.750 zł), Seririo trenera Łukasza Sucha wygrała gonitwę sprinterską.

Dosiadany przez swoją trenerkę Echaron wystartował dobrze i w dystansie galopował w środku stawki. Po wyjściu koni z zakrętu na ostatnią prostą do przodu wyskoczył faworyt Alsahr pod Alexandrem Reznikovem, w pościg za nim ruszył Kenjiy, znany z partynickich zwycięstw podopieczny trenerki Cornelii Fraisl, na którym jechał Dastan Sabatbekov. Ta dwójka między sobą rozegrała walkę o zwycięstwo, w której minimalnie lepszy był Alsahr, a walczący do końca Echaron obronił czwartą pozycję.

Seririo pod Konradem Mazurem w gonitwie dla 4-l. i st. klaczy III gr. (1400 m) poprowadziła z dużą przewagą i nie oddała zwycięstwa, druga finiszowała Herbatka (Sanzhar Abaev) innego partynickiego trenera Michała Borkowskiego.

Drugie miejsce w gonitwie dla 3-l. koni III gr. (1800 m) zajęła Terre de Breizh tr. M. Borkowskiego, a trzecia w gonitwie dla 3-l. klaczy arabskich II gr. (1600 m) była Orianka tr. M. Kryszyłowicz.

Fot. A. Pyzara

Ostatnie newsy