img: Dzień arabski na Służewcu: Apollo Del Sol w Nagrodzie Europy

Dzień arabski na Służewcu: Apollo Del Sol w Nagrodzie Europy

Niedziela na stołecznym torze – to prawdziwe święto koni arabskich: program obejmuje dziewięć gonitw tylko dla tej rasy, a jego punkt kulminacyjny stanowi Nagroda Europy, w której partynickie stajnie reprezentować będzie Apollo Del Sol trenerki Justyny Domańskiej.

Pełna nazwa gonitwy brzmi Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan – Nagroda Europy. Przeznaczona jest dla koni 4-letnich i starszych, ma rangę G3, jej dystans wynosi 2600 m, w puli nagród jest 148.750 zł.

Lista startowa liczy dziewięciu uczestników; Apollo Del Sol – który po dwóch tegorocznych zwycięstwach był drugi w Nagrodzie Figaro – pobiegnie z numerem pierwszym, a pojedzie na nim Wiaczesław Szymczuk. Czteroletni siwy ogier hodowli francuskiej ze stajni P&M Arabians Racing zmierzy się ze znakomitymi rywalami.

Jego rówieśnik Dary Al Khalediah wygrał w tym roku na Służewcu Tiwaiq Central European Arabian Derby i był czwarty w Derby we Francji, sześcioletnia Amwaj Al Khalediah wygrała nagrody Cometa i Ofira, zaś Alsahr, Wielki Dakris i Dragon – to polscy derbiści ostatnich trzech lat.

Fot. A. Pyzara

Ostatnie newsy