img: Dyrektor toru prosi i zaprasza

Dyrektor toru prosi i zaprasza

Szanowne wrocławianki i wrocławianie,

bardzo serdecznie zapraszam 5 maja na Dzień Otwarcia Sezonu 2019, który poprowadzi Robert Janowski, znany Państwu z programu „Jaka to melodia”. Frekwencja na torze, w ubiegłym roku 86 tys. widzów, świadczy o tym, że polubiliście i gonitwy, i samo miejsce – 370 tys. wejść na teren WTWK-Partynice. To są liczby imponujące.

Chcemy, żeby nasz tor był kolejnym otwartym miejscem spotkań wrocławian. Dlatego kończymy budowę ścieżki spacerowo-biegowej wokół bieżni wyścigowej i specjalnego wiaduktu z bezkolizyjnym przejściem dla koni.

Już 5 maja zobaczycie Państwo jak tor się zmienił, jak wypiękniał. Ale, uwaga, ta nowa infrastruktura będzie do Waszej dyspozycji od końca czerwca, kiedy skończą się prace budowlane i nastąpi formalny ich odbiór. Wtedy też otworzymy trzy nowe wejścia od ul. Zwycięskiej, Ołtaszyńskiej i Radosnej.

Teraz tor to nadal plac budowy, bo za chwilę stanie nowa hala dla potrzeb rekreacji jeździeckiej i dwie nowe stajnie wyścigowe.

Żeby uczynić nasz tor bardziej przyjaznym, zlikwidowaliśmy szlaban na bramie głównej. Nowy system szlabanowy, wewnątrz toru, potrzebny jest tylko do zapewnienia koniom bezpiecznego przejścia przez drogę.

Zapraszam Państwa na cały sezon, ze szczególnym wskazaniem na 2 czerwca Dzień Wolności. Ladies Day & Crystal Cup, 7-15 września na Europejski Festiwal Konny, jedyną tego rodzaju imprezę w kraju z Wielką Wrocławską & Gentelman Day 8 września i 20 października na Dzień Województwa Dolnośląskiego. Będziemy o programie tych dni informować z wyprzedzeniem.

Postawiliśmy we Wrocławiu na wyścigową elegancję. Jakoś naturalnie poszło w stronę stylu lat dwudziestych ubiegłego stulecia. Dajcie, Państwo, upust swojej fantazji, stwórzmy razem niepowtarzalny, wrocławski styl bywania na wyścigach. Zależy nam na tym, dlatego dwa razy w sezonie, podczas Crystal Cup & Ladies Day i Wielkiej Wrocławskiej & Gentelman Day najlepiej ubranym parom fundujemy wizyty na słynnych torach Europy.

I na koniec, Szanowni Państwo, ogromna prośba – mamy za mało miejsc parkingowych na tak wielkie liczby ludzi. Nie będziemy mieli więcej. Dlatego w dni o dużej popularności uruchamiany dla Was parkingi pod Auchan. Stamtąd zapewniamy bezpłatny dowóz na wyścigi. Tak samo z pętli tramwajowej przy TVP.

MPK zwiększy we wszystkie dni wyścigowe częstotliwość kursowania rejsowych autobusów na Partynice. Skorzystajcie, proszę, z tej drogi dotarcia na wyścigi. Parkowaniem samochodów w miejscach do tego nie przeznaczonych nie psujmy komfortu życia mieszkańcom okolicy, nie korkujmy i tak zawsze zakorkowanej ulicy Zwycięskiej.

Bawmy się, ale dajmy żyć innym.

 

Jerzy Sawka

Dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice

Tagi

Ostatnie newsy