img: Dwulatki w głównych rolach

Dwulatki w głównych rolach

Dwa konie będą reprezentować partynickie stajnie wyścigowe w niedzielnej Nagrodzie Nemana na Służewcu – Akurat trenera Łukasza Sucha i Roc’h Breizh trenowany przez Roberta Świątka.

To pozagrupowa (kat. B) gonitwa dla dwuletnich folblutów na dystansie 1400 m, do której zgłoszono pięć koni. Akurat i Roc’h Breizh mają za sobą zwycięski start na Partynicach, nie są jednak zaliczane do kręgu faworytów. Za głównego kandydata do zwycięstwa warszawski program gonitw uważa Don Kastersa, który ma na koncie dwie wygrane gonitwy, jako drugi w kolejności wymieniany jest Kaneshya.

Do innej gonitwy dla dwuletnich koni – II grupy hodowli krajowej (1300 m) – również zapisane zostały dwa młode folbluty z Partynic: Kassar trenera Michała Borkowskiego i Farsala trenera Wiesława Kryszyłowicza. Kassar dwukrotnie był drugi we Wrocławiu, Farsala zajęła drugie miejsce w swoim ostatnim starcie, na Służewcu. Oba konie program gonitw zalicza do grona faworytów.

W gonitwie dla 3-letnich i starszych koni III grupy (2000 m) pobiegnie, także z szansami na dobry wynik, I Belive In Angels tr. Ł. Sucha.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy