img: Dwa zwycięstwa w Warszawie

Dwa zwycięstwa w Warszawie

Dwa konie trenowane na Partynicach przez Michała Borkowskiego sięgnęły po zwycięstwo na Służewcu. W sobotę  Sahm Al Khalediah pod Szczepanem Mazurem wygrał  gonitwę dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej II grupy na dyst. 2000 m, w niedzielę Sombor pod Kamilem Grzybowskim zwyciężył w gonitwie dla trzyletnich koni IV gr. na dyst. 1600 m.

Startujący we włoskim Merano inny partynicki koń, Nebo ze stajni trenera Roberta Świątka, nie ukończył pod Niklasem Lovenem gonitwy z przeszkodami G2 – Steeple-chases d’Italia Memorial Mario Argenton, zaliczając upadek na jednej z przeszkód. Zwyciężyła faworytka Athena du Berlais francuskiego trenera Guillaume’a Macaire’a.

Do kuriozalnej sytuacji w Merano doszło w gonitwie przeszkodowej zaliczanej do cyklu Crystal Cup – na potrójnym skoku z pięciu koni pospadali jeźdźcy i wygrał ten, który jako jedyny jeźdźca nie stracił, dosiadany przed Dominika Pastuszkę Silver Tango włoskiego trenera Raffaele Romano. Po tym, jak pozostali jeźdźcy ponownie dosiedli swoich koni, na trzecim miejscu przybiegł trzeci w Crystal Cup we Wrocławiu Pareto pod Niklasem Lovenem, a piąty był Reki pod Pavlem Slozilem, czyli para, która niedawno wygrała Wielką Wrocławską.

Fot. Anna Pyzara

 

Ostatnie newsy