img: Dwa obiecujące konie do gonitw z płotami

Dwa obiecujące konie do gonitw z płotami

Dwa konie ze znakomitą karierą w gonitwach płaskich – Smashing i Mary Elizabeth – trafiły do partynickiej stajni wyścigowej trenera Łukasza Sucha i będą w nowym sezonie przygotowywane do startów w gonitwach z płotami.

Pięcioletni Smashing (po October), którego hodowcą i właścicielem jest Kishore Mirpuri, odniósł w minionym sezonie dwa zwycięstwa na sześć startów i trzykrotnie był drugi. Wygrał Nagrodę Czubaryka i długodystansową Nagrodę Łeb w łeb.

Wyhodowana w Irlandii także pięcioletnia Mary Elizabeth (po Lawman), której właścicielem jest Ranczo pod Bocianem, rywalizowała głównie z czołówką w gonitwach pozagrupowych, zajmując m.in. czwarte miejsce w Nagrodzie Widzowa oraz piąte w St. Leger i Nagrodzie Sac-a-Papier. Jako trzylatka była druga w Oaks tuż za znakomitą Inter Royal Lady.

Oba konie rozpoczną nową karierę od udziału w gonitwach z płotami. Dla Smashinga docelowym wyścigiem w sezonie będzie Wielka Partynicka. Mary Elizabeth spróbuje sił także w gonitwach z przeszkodami, jeżeli zda egzamin płotowy.

Ostatnie newsy