img: Dwa Memoriały i Puchar Młodych Jeźdźców

Dwa Memoriały i Puchar Młodych Jeźdźców

Memoriał Profesora Andrzeja Modrakowskiego i Memoriał Kasi Litwiniuk dla koni czystej krwi arabskiej oraz dwie gonitwy zaliczane do Pucharu Młodych Jeźdźców pod patronatem Dyrektora WTWK – Partynice dla koni pełnej krwi angielskiej, to główne punkty programu kolejnej wyścigowej środy.

Memoriał Profesora Andrzeja Modrakowskiego jest gonitwą I grupy, spotykają się w niej konie (z wyjątkiem jednego), mające na koncie zwycięstwo. Pierwszy raz na Partynicach pobiegnie Hefira Grand, która po efektownym wygraniu w debiucie, była blisko druga w licznie obsadzonej Nagrodzie Trafa. Trzeci, ale już ze znaczniejszą stratą, był wówczas Kenjiy, które po swoje zwycięstwo sięgnął we Wrocławiu. Solidnie biegający Everesto wygrał niedawno, bo pod koniec sierpnia na Partynicach, zaś Ezyr swoją wygraną zanotował jeszcze w czerwcu na Służewcu. Niedawno, bo w drugiej połowie sierpnia gonitwę w Sopocie wygrał Egmej Gal.

W Memoriale Kasi Litwiniuk spotkają się m.in. Kimani, który ostatnio był drugi na Partynicach, tracąc tylko pół długości do zwycięzcy, oraz Endurance, który także niedawno zajął drugie miejsce w gonitwie I grupy. Wszystkich koni dosiadać będą wyłącznie amazonki.

W dwóch gonitwach dla koni pełnej krwi angielskiej o kolejne punkty do klasyfikacji Pucharu Młodych Jeźdźców pod patronatem Dyrektora WTWK – Partynice powalczą uczniowie i starsi uczniowie. Pierwsza z nich, na dystansie 2200 m, zgromadziła dość wyrównaną stawkę 11 koni, wśród których trudno wskazać zdecydowanych faworytów. W drugiej, na dystansie 1907 m, ścigać się będzie dziewiątka uczestników i tutaj również stawka jest w miarę równa.

Po czterech dotychczas rozegranych pucharowych gonitwach na czele klasyfikacji znajduje się Esentur Turganaaly Uulu, drugi jest Sanzhar Altynbekov, a trzecie miejsce zajmują Dastan Sabatbekov i Roksana Kułaga. Cała czwórka ma szansę powiększyć swój punktowy dorobek.

Liczną obsadę będzie mieć kolejna w tym sezonie gonitwa dla dwuletnich koni pełnej krwi angielskiej. Część uczestników już się ścigała i rywalizowała między sobą, wśród nich Faith, która w swoim poprzednim starcie zajęła drugie miejsce, podobnie jak Noble Claudine. Interesującym rodowodem legitymuje się Zonda RMP, jej ojciec to derbista angielski i irlandzki, ojciec matki to z kolei europejski czempion dwulatków w 2006 r.

Ostatnie newsy