img: Dwa konie z Partynic w pozagrupowych gonitwach na Służewcu

Dwa konie z Partynic w pozagrupowych gonitwach na Służewcu

Podczas sobotniego mityngu na stołecznym torze rozegrane zostaną dwie pozagrupowe gonitwy dla trzyletnich arabów, do obu zostały zgłoszone konie trenowane na Partynicach.

W Nagrodzie Amuratha (kat. B 2000 m 26.250 zł) pobiegnie Maeali Muscat trenera Michała Borkowskiego. Klacz jest w dobrej formie, po wygraniu gonitwy na Partynicach, biegała na Służewcu, gdzie była trzecia w Nagrodzie Europejczyka (kat. B) i w Nagrodzie Emaela – Wathba Stallions Cup (I grupa).

Do gonitwy o Nagrodę Polskiego Związku Hodowców Koni Arabskich (kat. B 2000 m 29.750 zł) przeznaczonej dla klaczy hodowli krajowej zgłoszona jest Emereda trenera Wiesława Kryszyłowicza, który w sobotę siodłał będzie również Werię w eksterierowej gonitwie II grupy (1800 m).

Aliat Al Khalediah tr. M. Borkowskiego wystartuje w Nagrodzie El Ghazi, handikapie I grupy dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej (1400 m).

Zimbardo i Hyderabadi trenera Łukasza Sucha staną na starcie handikapu II grupy dla 3-letnich i starszych folblutów (1600 m). Hyderabadi po wygraniu trzech gonitw z rzędu, wymieniana jest przez służewiecki program gonitw jako główna kandydatka do zwycięstwa.

Ostatnie newsy