img: Duża stawka, ciekawe trzylatki

Duża stawka, ciekawe trzylatki

Bardzo liczną stawkę, bo aż 62 konie, ma w partynickich stajniach trener Michał Borkowski. Większość z nich to folbluty.

– Starsze będą rywalizować głównie w gonitwach z płotami i z przeszkodami. Minister Wojny zacznie od początku sezonu, Spasski i One Way Ticket wystartują nieco później, prawdopodobnie w czerwcu – mówi wrocławski trener. – Naskakany jest Handarro, być może zacznie od płotów dla debiutantów.

– W gonitwach z płotami lub z przeszkodami zadebiutują Faith i Madiba Movie. Australian Spring, która pracowała równo od jesieni przez całą zimę, z wiosną rozpocznie starty w gonitwach płaskich.

– Z wyrównanej stawki trzylatków bardzo dobrze po zimie wyglądają Modus Vivendi i Sopot, zima posłużyła także klaczy Australian Reef. Dobrze się rusza mocna jak na klacz Singers Star. Z debiutantów dobre wrażenie na treningach sprawiają silne Le Destrier i  American Bassett.

– Grupa 2-latków liczy 11 koni, o których w tej chwili trudno coś bardziej konkretnego powiedzieć, poza tym, że kilka z nich ma bardzo ciekawe rodowody.

– Ze starszych arabów pozostał m. in. Mayar Al Khalediah, który będzie biegać od początku sezonu na Służewcu. Jest również sklasyfikowana w czołówce Maeali Muscat, ona jednak wystartuje trochę później.

– W wyrównanej stawce trzyletnich arabów ciekawymi końmi są francuskiej hodowli mocny Nibras i obdarzona dobrym ruchem Jabha de Faust. Intersująco zapowiadają się również Hilal Muscat i Zaman Muscat.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy