img: Dubai World Cup – w tym roku bez publiczności

Dubai World Cup – w tym roku bez publiczności

W sobotę, 27 marca na torze Meydan rozegrany zostanie Dubai World Cup. To kolejny wielki mityng wyścigowy, po Cheltenham Festival, który w tym roku odbędzie się bez udziału publiczności.

Punktem kulminacyjnym mityngu będzie finałowa gonitwa Dubai World Cup (G1) z pulą nagród 12 mln USD, dla trzyletnich i starszych koni, rozgrywana na dystansie 2000 m na bieżni ziemnej. Z pozostałych ośmiu gonitw Dubai Sheema Classic (G1, 2410 m, bieżnia trawiasta) ma pięciomilionową pulę, a w Dubai Turf (G1, 1800 m, bieżnia trawiasta) do podziału są cztery miliony dolarów; obie gonitwy również przeznaczone są dla trzyletnich i starszych koni.

W ubiegłym roku mityng Dubai World Cup został niemal w ostatniej chwili odwołany, chociaż konie mające w nim uczestniczyć były już na miejscu. Do Dubaju przyleciał wówczas także Fazza Al Khalediah z partynickiej stajni trenera Michała Borkowskiego. Miał wystartować w jedynym podczas Dubai World Cup wyścigu dla koni arabskich Dubai Kahayla Classic (G1, 2000 m), w którym rok wcześniej po znakomitej walce wzdłuż całej finiszowej prostej był minimalnie drugi.

Fot. Marta Chowańska

Ostatnie newsy