Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Dla dzieci

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych to miejsce bardzo lubiane przez najmłodszych. Nic w tym dziwnego, 73 hektary kompleksu w większości składają się z terenów zielonych, idealnych do zabawy na świeżym powietrzu. Dodatkowym atutem jest obecność zwierząt, zarówno dużych koni, jak i uwielbianych przez najmłodszych – kucyków.

 

Obiekt jest otwarty przez 7 dni w tygodniu w godz. 7:00 – 21:00 Codziennie można przyjrzeć się z bliska koniom, które odpoczywają, relaksują się oraz bawią ze sobą na ogólnodostępnych padokach. Wizyta na Partynicach może być świetną okazją do rozpoczęcia swojej przygody z jazdą konną, ponieważ naukę można u nas rozpocząć już od 3 roku życia. Znajdujący się nieopodal park linowy to doskonałe miejsce rekreacji z odrobiną adrenaliny. Do pokonania jest tutaj pięć tras, dostosowanych do różnych kategorii wiekowych.

W części rekreacyjnej kompleksu znajduje się bistro bar, w którym można zjeść smaczny obiad. Zaś we wszystkich obiektach kompleksu (część rekreacyjna i wyścigowa) znajdują się ogólnodostępne toalety.

Na wyścigach

Dzień wyścigowy rządzi się odrobinę innymi prawami. Obiekt wtedy również jest dostępny bez jakichkolwiek opłat, ale pewne strefy są wyłączone z użytku. Dzieci mogą wtedy liczyć na specjalnie dla nich przygotowane atrakcje.

 

Podczas każdego dnia wyścigowego obok padoku (miejsce, w którym prezentowane są konie przed wyścigiem) znajduje się stanowisko przejażdżek na kucach. Tutaj pod baczną opieką instruktorów każde dziecko może spróbować jazdy na małych koniach.

Ponadto na terenach za trybuną boczną rozstawia się miasteczko atrakcji dla dzieci. To właśnie tam najmłodsi mogą znaleźć ujście dla swojej energii wspinając się, skacząc, zjeżdżając i biegając w strefie tzw. „dmuchańców”.

Jeździeckie wakacje

Zarówno podczas przerwy na ferie zimowe, jak i w trakcie wakacji letnich, na terenie kompleksu odbywają się półkolonie jeździeckie dla najmłodszych. Dzieci spędzają dużo czasu ze zwierzętami ucząc się na nich jeździć, ale też dbać o nie, karmić i opiekować.