img: Derby wygrał Jolly Jumper

Derby wygrał Jolly Jumper

Westminster Derby (G1 POL kat. A, 2400 m, 227.500 zł + 72.500 zł) w pierwszą niedzielę lipca na Służewcu wygrał jeden z faworytów Jolly Jumper.

Do zwycięstwa poprowadził go czempion Szczepan Mazur, a przygotował trener Maciej Jodłowski, dla którego była to pierwsza Błękitna Wstęga w karierze.

Najważniejsza gonitwa sezonu rozegrała się pod dyktando faworytów. Druga o łeb finiszowała Lady Iwona (John Egan), trzeci dwie i pół długości za nią był Kaneshya (Martin Srnec).

Z trójki reprezentantów partynickich stajni wyścigowych najlepiej pobiegł Roc’h Breizh trenera Roberta Świątka, finiszując pod Jirim Chaloupką na siódmej pozycji w 17-konnej stawce.

Ósmy o nos za nim był Le Destrier trenera Michała Borkowskiego, dosiadany przez Dastana Sabatbekova, a na 12. miejscu wyścig ukończyła Saxon Way trenera Łukasza Sucha, na której jechał Jakub Pavlicek.

Jolly Jumper rozpoczynał wyścigową karierę jako dwulatek na Partynicach, gdzie w debiucie był trzeci, a w kolejnym starcie odniósł bardzo łatwe zwycięstwo.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy