img: Derby Arabskie: w zapisie 17 koni, w tym jeden z Partynic

Derby Arabskie: w zapisie 17 koni, w tym jeden z Partynic

Harun RA trenowany przez Justynę Domańską reprezentuje partynickie stajnie wyścigowe w zapisie do Derby dla koni czystej krwi arabskiej.

Wyhodowany przez Czesława Gołaszewskiego i stanowiący jego własność ogier Harun RA (Al Mourtajez – Herma po Millennium) miał bardzo udaną końcówkę poprzedniego sezonu, kiedy ścigał się na Służewcu.

W sierpniu był blisko czwarty w gonitwie na dyst. 2000 m, niecały miesiąc później zajął drugie miejsce na dyst. 2200 m ze stratą tylko dwóch długości do zwycięzcy, a w październiku wygrał o szyję wyścig na 1600 m.

Tegoroczny sezon rozpoczął od czwartego miejsca w rozegranym na Służewcu handikapie na dyst. 1800 m, z niewielkimi stratami do trójki poprzedzających go rywali.

Do Derby zgłoszonych zostało 17 koni, najwięcej – trzy – zapisał trener Adam Wyrzyk. Najważniejsza gonitwa dla 4-letnich ogierów i klaczy czystej krwi arabskiej hodowli krajowej ma najwyższą kategorię A, jej dystans wynosi 3000 m, a pula nagród wzrosła do 148.750 zł. Zostanie rozegrana 23 lipca.