img: Derby: 29 koni po pierwszym skreśleniu

Derby: 29 koni po pierwszym skreśleniu

Ponad połowa ze zgłoszony do Westminster Derby koni została wycofana w terminie pierwszego skreślenia i na liście pozostało 29 kandydatów do zdobycia błękitnej wstęgi, w tym piątka z partynickich stajni wyścigowych.

Po dwa konie mają trenerzy Michał Borkowski (ogier Le Destrier i klacz Singers Star) oraz Łukasz Such (og. Akurat i kl. Saxon Way), a jednego – Robert Świątek (og. Roc’h Breizh).

Le Destrier rozpoczął wyścigową karierę od zwycięstwa na Partynicach, a następnie wygrał licznie obsadzony Memoriał Jerzego Jednaszewskiego na Służewcu. Teraz, już jako jeden z faworytów, będzie spokojnie przygotowywał się do najważniejszej gonitwy dla 3-latków, w której rozstrzygnięcie zapadnie 3 lipca. Singers Star czeka jeszcze start w przyszłą niedzielę na dyst. 2000 m na Służewcu.

Akurat, szósty w Nagrodzie Strzegomia i Westminster Rulera, ostatni sprawdzian przejdzie w Nagrodzie Aschabada (19 czerwca), natomiast Saxon Way i Roc’h Breizh wystartują w sobotę w gonitwie na dyst. 2200 m na Partynicach.

Fot. Tor Służewiec

Ostatnie newsy